İzmir Havadis

14. Türkiye Tiyatro Buluşması Selçuk’ta başlıyor

HER YIL YÜZLERCE KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN TÜRKİYE TİYATRO BULUŞMASI, BU YIL “TİYATRO ÖZGÜRLEŞTİRİR” SLOGANIYLA 2-6 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA SELÇUK’TA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR. İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TÜRKİYE TİYATROLAR BİRLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE DÜZENLENECEK ETKİNLİKTE, BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ İSİMLERİN KATILACAĞI SÖYLEŞİLER, OYUNLAR VE ATÖLYELERLE DOLU BİR PROGRAM YER ALIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
14. Türkiye Tiyatro Buluşması Selçuk’ta başlıyor
115 views
31 Temmuz 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her yıl yüzlerce kişiye ev sahipliği yapan Türkiye Tiyatro Buluşması, bu yıl “Tiyatro Özgürleştirir” sloganıyla 2-6 Ağustos tarihleri arasında Selçuk’ta gerçekleştiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Tiyatrolar Birliği iş birliği ile düzenlenecek etkinlikte, birbirinden önemli isimlerin katılacağı söyleşiler, oyunlar ve atölyelerle dolu bir program yer alıyor.

14. Türkiye Tiyatro Buluşması, 2 Ağustos Pazartesi günü saat 18.00’de Ahmet Ferahlı Parkı’nda düzenlenecek “Dünyayı Eşitlik Güzelleştirecek” ve “Yerel Yönetimler ve Tiyatro Politikaları” söyleşileri ile başlayacak. “Dünyayı Eşitlik Güzelleştirecek” söyleşisine Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Ece Uslu ve Zeynep Altıok katılacak. “Yerel Yönetimler ve Tiyatro Politikaları” söyleşisinde ise Başkan Sengel’in yanı sıra Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin konuşmacı olarak katılacak. 14. Türkiye Tiyatro Buluşmasının ilk günü saat 21.00’de Carpouza Cafe’de İzmir Flamenko Derneğinin “Nermin” adlı gösterisi ile sona erecek.

Söyleşi, atölye ve oyunlarda Rutkay Aziz, Taner Barlas, Yaşar Gündem, Levent Üzümcü, Ece Uslu, Cezmi Baskın’ın da aralarında bulunduğu isimler sanatseverler buluşacak.

“Tiyatro Özgürleştirir” sloganı ile düzenlenen 14. Türkiye Tiyatro Buluşmasında tiyatro toplulukları, meslek birlikleri ve sanatçıların katılımıyla düzenlenen söyleşi ve atölyelerde tiyatronun sorunları tartışılacak, katılımcı gruplar tarafından oyunlar sergilenecek. 14. Türkiye Tiyatro Buluşmasında 2 Ağustos’ta Nermin (İzmir Flamenko Derneği), 3 Ağustos’ta Frida (Küçük Salon), 4 Ağustos’ta Aşk Dersleri (Füsun Demirel Tiyatro 11), 5 Ağustos’ta Kuvâyi Milliye Destanı – (Samsun Sanat Tiyatrosu), 6 Ağustos’ta Adalet Sizsiniz (Perdeci Oyuncuları Rutkay Aziz Taner Barlas) adlı oyunlar seyirci ile buluşacak. 14. Türkiye Tiyatro Buluşmasında yer alan etkinlikler; Ahmet Ferahlı Parkı, Pamucak Kamp Alanı, Selçuk Belediyesi Düğün Salonu ve Amfi Tiyatro’da düzenlenecek. Tüm etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi Efes Selçuk Belediyesi sosyal medya hesaplarında yer alacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.