İzmir Havadis

200 milyar dolar ihracat hedefini aşmak için düşük faizli uzun vadeli kredi çağrısı

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ (EİB) KOORDİNATÖR BAŞKANI JAK ESKİNAZİ, “2021 YILI İÇİN İHRACATIMIZI 200 MİLYAR DOLARIN DA ÜZERİNE ÇIKARMAYI VAAT ETTİK. BU HEDEFİ AŞMAMIZ İÇİN İHRACAT TEŞVİK VE DESTEK PAKETLERİNİN ARTIRILMASI, İHRACATÇILARIMIZIN FİNANSMAN NOKTASINDA DESTEKLENMELERİ BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
200 milyar dolar ihracat hedefini aşmak için düşük faizli uzun vadeli kredi çağrısı
140 views
28 Mayıs 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “2021 yılı için ihracatımızı 200 milyar doların da üzerine çıkarmayı vaat ettik. Bu hedefi aşmamız için ihracat teşvik ve destek paketlerinin artırılması, ihracatçılarımızın finansman noktasında desteklenmeleri büyük önem arz ediyor” şeklinde konuştu.

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, 18 seri No’lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliğinin ihracatçılar üzerinde oluşturacağı negatif etkilere rağmen 2021 yılı 184 milyar dolar ihracat hedeflerini büyüttüklerini söyledi.

Jak Eskinazi, “2021 yılı için ihracatımızı 200 milyar doların da üzerine çıkarmayı vaat ettik. Bu hedefi aşmamız için ihracat teşvik ve destek paketlerinin artırılması, ihracatçılarımızın finansman noktasında desteklenmeleri büyük önem arz ediyor” dedi.

Eskinazi, “İhracat birim fiyatlarındaki düşüşler ve dünyada emtia fiyatlarının artışları nedeniyle ihracatçıların sermayeleri geriledi. Bu olumsuz tabloda çok düşük faizli uzun vadeli kredilere ihtiyacımız var. Kendi sektörlerimizi sağlam bir şekilde inşa etmek için; borçluluğu azaltmaya yönelik bir programlar hazırlanması, nakit ihtiyacının giderilmesi için uzun vadeli kredilendirmeye gidilmesi, sektörel bazda ihtiyaca yönelik yeni paketler hazırlanması, ihracatçı firmaların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda gerekli çalışmalar yapılmalı” şeklinde konuştu.

Katma değer oluşturanlara özel teşvikler sunulmalı

Türkiye’nin rakipleri karşısında daha güçlü konumda durması gerektiğine değinen Jak Eskinazi, “Brezilya 33 milyar dolar, Hindistan 57 milyar dolar yabancı yatırım alırken, Türkiye’ye 6,8 milyar dolar yabancı sermaye girdi. Tedarik zincirlerindeki kırılmalar dikkate alınarak, yabancı sermayeli doğrudan yatırımlar için yatırım ortamının iyileştirilmesi ve katma değer oluşturanlara özel teşvikler sunulması gerekiyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.