İzmir Havadis

5 ülkeden 21 genç, Başkan Kılıç ile beraber Buca’da üzüm hasat etti

DÜNYANIN EN BÜYÜK GENÇLİK ORGANİZASYONU OLAN AIESEC’İN İZMİR ŞUBESİ İLE BUCA BELEDİYESİ’NİN İŞ BİRLİĞİ SONUCU, DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN BUCA’YA GELEN GENÇLER HASAT KEYFİ YAŞADI. GENÇLER, BUCA BELEDİYE BAŞKANI ERHAN KILIÇ İLE BERABER BAĞ EVİ’NDE, BAĞ BOZUMU GERÇEKLEŞTİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
5 ülkeden 21 genç, Başkan Kılıç ile beraber Buca’da üzüm hasat etti
55 views
24 Ağustos 2021 - 14:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gençlik organizasyonu olan AIESEC’in İzmir Şubesi ile Buca Belediyesinin iş birliği sonucu, dünyanın dört bir yanından Buca’ya gelen gençler hasat keyfi yaşadı. Gençler, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile beraber Bağ Evi’nde, bağ bozumu gerçekleştirdi. Buca’nın değerlerini ve güzelliklerini sadece ülkemize değil tüm dünyaya tanıtacaklarını belirten Başkan Kılıç, “Bu topraklarda hala tarım yapılabileceğini göstermek istiyoruz” dedi.

Buca Belediyesi iştiraki Bucamar ve AIESEC İzmir Şubesi ile haziran ayında imzalanan iş birliği kapsamında, dünyanın farklı ülkelerinden 21 genç yabancı öğrenci Buca’ya geldi.

Tunus, İtalya, Portekiz, Ukrayna, Rusya’dan Buca’ya gelen ve 13 Eylül’e kadar çeşitli programlara katılacak olan 21 değişim katılımcısı genç, Buca Belediyesi Bağ Evi’nde gerçekleştirilen bağ bozumuna katıldı. Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın da katıldığı etkinlikte, gençler Buca’nın meşhur benekli sultani üzümlerini hasat etti.

“Amacımız; topraklarımızı betona mahkum etmemek”

Buca’nın değerlerini ve güzelliklerini tüm dünyaya tanıtacaklarını belirten Başkan Erhan Kılıç, “Biz, bu topraklarda hala tarım yapılabileceğini göstermek istiyoruz; çünkü son zamanlarda hobi bahçeleri ve ticari işletmeler yoğunlaşmaya başladı. Bunlara karşılık, biz Buca’ya özgü razakı üzümünün burada yaşayabileceğini ve bundan buradaki toprak sahiplerinin para kazanabileceğini göstermek amacıyla böyle bir işlem yapıyoruz. Asıl amacımız; bu toprakları, bu coğrafyayı korumak, betona mahkûm etmemek” dedi.

“Taşın altına elimizi koyduk”

Buca Belediyesi Bağ Evi’nin bir okul gibi işlevi olduğunu belirten Kılıç, “Tarımsal faaliyetler, küresel ısınmadan dolayı ciddi manada zorlu bir noktaya doğru evrilmeye başladı; ancak dünya nüfusunu sağlıklı bir şekilde doyurmamız lazım. Bunun için belediyelere ve devletlere ciddi manada görev düşüyor. Belediye olarak asıl amacımız bu tarım arazilerini betona boğulmadan, bu tür tarımsal faaliyetlere yönlendirebilmek. Bu coğrafya, suyu olan hala tarım yapılabilecek bir coğrafya. Bunu gösterebilmek amacıyla taşın altına elimizi koyduk” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.