İzmir Havadis

AK Partili Bekle’den Fransa’ya tepki

İZMİR’İN KARABAĞLAR İLÇESİNDE BULUNAN BOZYAKA MEVLANA İMAM HATİP ORTA OKULUNDA MEVLİT KANDİLİ NEDENİYLE DÜZENLENEN PROGRAMA AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ CEMAL BEKLE DE KATILDI. ÖĞRENCİLERİN KUR’AN TİLAVETİNDE BULUNDUKLARI VE İLAHİLER SÖYLEDİKLERİ PROGRAMDA, ÖĞRENCİLERE KUR’AN-I KERİM DE HEDİYE EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AK Partili Bekle’den Fransa’ya tepki
146 views
30 Ekim 2020 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de geçmiş Mevlit Kandili nedeniyle bir programa katılan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Fransa’da yayınlanan ve Hz. Muhammed’e hakaret edilen çizimlerin özellikle bu tarihlerde yayınlandığını söyledi.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Bozyaka Mevlana İmam Hatip Orta Okulunda Mevlit Kandili nedeniyle düzenlenen programa AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle de katıldı. Öğrencilerin Kur’an tilavetinde bulundukları ve ilahiler söyledikleri programda, öğrencilere Kur’an-ı Kerim de hediye edildi.

Programın ardından açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, “Çarşamba günü Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirdiği gündü. Hep birlikte idrak ettik. Bu hafta bizler için çok önemli” dedi.

Hz. Muhammed’in anıldığı bugünlerde Fransa’da yayınlanan hakaret içerikli çizimlerin olduğunu hatırlatan Bekle, “Biz peygamberimizi anarken ben özellikle bu tarihin seçildiğini düşünüyorum. Adlarını bile anmak istemiyorum ama Fransa’da yapılanları milletimiz çok iyi biliyor. O dergi dedikleri şey bize göre paçavradır. Bu topraklar hoşgörü ile yoğrulmuş topraklar, dinimiz hoşgörü dinidir. Uzun zamandır Avrupa, İslam’ı terörle bağdaştıran bir yaklaşım içinde. Cumhurbaşkanımız çok net ifade etti. Müslüman’dan terörist, teröristten Müslüman olmaz. Bu yaklaşımı şiddetle kınıyoruz. Peygamber Efendimiz bizim şerefimizdir” diye konuştu.

Neptün Soyer’e Charlie Hebdo paylaşımı tepkisi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in, geçmiş yıllarda Charlie Hebdo dergisine destek olmak için Hz. Muhammed’e hakaretler yağdırılan bir baskısı ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaştığı iddialarına da değinen Bekle, “Bunu neden paylaştı diye Neptün Hanıma sormak lazım. Biz her türlü farklılığa saygı duyduk. İzmir’de cami, kilise, havra yan yana yer alıyor. Bu şehirde bin yıldır hoşgörü ile yaşıyoruz. İzmirli bu yaklaşımı asla benimsemez. İzmirliler de kınıyor bu yaklaşımı. Bu, demokrasi ve insan hakları ile açıklanamaz. Bu, ne İzmirlilerin ne de Türkiye’nin kabul edebileceği bir yaklaşım değil” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.