İzmir Havadis

Aliağa Belediyesi, sağlıklı bir bayram için seferber oldu

ALİAĞA BELEDİYESİ, VATANDAŞLARIN HUZURLU VE SAĞLIKLI BİR BAYRAM GEÇİRMESİ İÇİN TÜM EKİPLERİNİ SEFERBER ETTİ. TEMİZLİKTEN ULAŞIMA, ÇEVRE KORUMADAN VETERİNERLİK VE ZABITA HİZMETLERİNE KADAR TÜM EKİPLER BAYRAM SÜRESİNCE GÖREV ALANLARINDA GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDI. HİZMET ALANLARINDA DENETİMLERİ VE HİZMETLERİ AKSATMADAN YÜRÜTEN ALİAĞA BELEDİYESİ EKİPLERİ 24 SAAT VATANDAŞIN YANINDA OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aliağa Belediyesi, sağlıklı bir bayram için seferber oldu
117 views
05 Ağustos 2020 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aliağa Belediyesi, vatandaşların huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesi için tüm ekiplerini seferber etti. Temizlikten ulaşıma, çevre korumadan veterinerlik ve zabıta hizmetlerine kadar tüm ekipler bayram süresince görev alanlarında gerekli tüm tedbirleri aldı. Hizmet alanlarında denetimleri ve hizmetleri aksatmadan yürüten Aliağa Belediyesi ekipleri 24 saat vatandaşın yanında oldu.

Denetimler bayramda da devam etti

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte belirlen kurban kesim yerleri dışında hayvan kesimi yapılmasına izin vermedi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Belediye Çevre Müdürlüğüne bağlı veterinerlik birimi ile birlikte kurban kesim yerleri ile münferit kesim yapılan yerlerde belgesi olmayan, sağlıksız ve hastalıklı hayvanların satışının önüne geçmek için bayram süresince denetimlerini sürdürdü. Zabıta ekipleri, kentte belirlen kurban kesim yerleri ile münferit kesim yapan vatandaşların pandemi tedbirlerine uyup uymadığını denetledi. Bayram süresince kurbanlık hayvanlara işkence ve eziyet edenler ile ilgili veya her türlü şikayet, istek ve dileklere karşı ALO 153 Hilal Masa hattı Zabıta ekiplerine destek sağladı. Ayrıca bayram tatilini fırsata dönüştürerek Aliağa sahili ve plajlar bölgesine gelen vatandaşlar, pandemi tedbirleri kapsamında zabıta ekipleri tarafından uyarıldı. Ekipler, vatandaşlardan maske ve fiziki mesafe kurallara dikkat etmelerini istedi.

Aliağa bayramda tertemiz kaldı, can dostlar unutulmadı

Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de bayram süresince hayvan satış ve kesim alanlarında biyolojik ve evsel atıkların alınarak bertaraf edilmesini sağlamanın yanında kentin cadde ve sokaklarında çevre temizliğine dikkat ederek temiz bir bayram geçirilmesini sağladı. Ekipler, eski ve yeni mezarlık temizlikleri ile birlikte Aliağa’nın tüm cadde ve sokaklarının dezenfekte işlemini gerçekleştirdi. Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de hayvan pazarında ve kurban kesim yerlerinde konteyner bulundurarak oluşan atık ve pisliklerin periyodik olarak temizlenmesini sağladı. Öte yandan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler de bayramda can dostları unutmadı. Ekipler bayram süresince can dostların bakımı ve kontrolünü sağladı. Arife ve bayram günleri vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla yapabilmeleri için belediye otobüsleri ücretsiz olarak kabristanlığa sefer düzenledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.