İzmir Havadis

Aliağa Coğrafya Atlasına yoğun ilgi

ALİAĞA KENT KİTAPLIĞININ 10. YAYINI “ALİAĞA COĞRAFYA ATLASI” KİTAPSEVERLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDERKEN, ALİAĞA BELEDİYESİNİN KASIM AYININ HEDİYESİ OLARAK VATANDAŞLARLA BULUŞTURDUĞU ATLASIN DAĞITIMI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aliağa Coğrafya Atlasına yoğun ilgi
92 views
14 Aralık 2020 - 16:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aliağa Kent Kitaplığının 10. yayını “Aliağa Coğrafya Atlası” kitapseverlerle buluşmaya devam ederken, Aliağa Belediyesinin kasım ayının hediyesi olarak vatandaşlarla buluşturduğu atlasın dağıtımı yoğun ilgi görüyor.

Aliağa Belediyesi, Türkiye’nin ilk ilçe atlası olma özelliğine sahip Aliağa Coğrafya Atlası’nı kasım ayı kitabı olarak okuyucularıyla buluşturmasının ardından, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine aralık ayında da Aliağa Coğrafya Atlası’nın dağıtımına devam ediyor. Okurlar, Aliağa coğrafyası ile ilgili önemli bilgileri barındıran eseri Aliağa Belediyesi merkez binasında faaliyet gösteren Hilal Masa’dan ücretsiz alabiliyor.

Kampanya dahilinde Doç. Dr. Emre Özşahin ile Dr. Öğr. Üyesi İlker Eroğlu tarafından hazırlanan Aliağa Coğrafya Atlası’nın dağıtımı okurlardan yoğun ilgi görüyor. 120 sayfalık büyük boy eser, Aliağa ile ilgili coğrafi verilerin toplanması, görselleştirilmesi, analizi ve dağıtımı bakımından önem taşıyor.

Aliağa Coğrafya Atlası kentin; jeolojik, jeomorfolojik, iklim, hidrografya, toprak, bitki örtüsü, nüfus, yerleşme, tarım, hayvancılık, arazi kullanımı, sanayi, ticaret ve turizm özelliklerini okuyucuya tanıtırken; ayrıca yayın, zengin bir harita ve fotoğraf içeriğiyle desteklendi. Aliağa Belediyesinin destekleriyle hazırlanan çalışma, başta yöre insanı olmak üzere turistlere, öğrencilere, yatırımcılara ve bilimsel çalışma yapacaklara ışık tutuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.