İzmir Havadis

Balçova Felsefe Atölyesi ilk mezunlarını verdi

İZMİR’DE, BALÇOVA BELEDİYESİNİN ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ DESTEKLEMEK AMACIYLA AÇTIĞI FELSEFE ATÖLYESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ. BAŞKAN ÇALKAYA, ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELEREK SERTİFİKALARI TAKDİM ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balçova Felsefe Atölyesi ilk mezunlarını verdi
82 views
11 Şubat 2022 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de, Balçova Belediyesinin çocukların gelişimini desteklemek amacıyla açtığı Felsefe Atölyesi ilk mezunlarını verdi. Başkan Çalkaya, çocuklarla bir araya gelerek sertifikaları takdim etti.

Balçovalı çocukların bağımsız düşünebilme, konuşma ve tartışma becerilerini geliştirme gibi yeteneklerini geliştirebilecekleri Felsefe Atölyesi ilk mezunlarını verdi. Yaşları 9 ila 14 arasında değişen Balçovalı çocuklar, Kent Belleği Merkezi’ndeki Felsefe Atölyesi’nde, bir ay süren çalışmalarda çeşitli yetenekler kazanıp neden sonuç ilişkisi kurabilmeleri için gerekli olan eğitimleri aldı. Balçova’da ilk kez böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Günümüzde çocuklarımızın eğitimi için sadece müfredat içerikleri yeterli olmuyor. Daha farklı düşünen, daha farklı yetenek ve becerileri olan çocuklar bir adım önde oluyor. Biz de Felsefe Atölyesi ile çocuklarımıza bu ayrıcalıkları kazandırmak istiyoruz. Her bir kur dört hafta sürecek ve her ay farklı çocuklarımız eğitime katılabilecek” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.