İzmir Havadis

Başkan Demircan: “Siyaset için değil sendikacılık için varız”

DEMOKRATİK SAĞLIK SEN OLARAK SİYASET İÇİN DEĞİL SENDİKACILIK İÇİN VAR OLDUKLARINI İFADE EDEN DEMOKRATİK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI TOGAN DEMİRCAN, “KURULUŞ İLKELERİMİZ DOĞRULTUSUNDA PROMOSYON SENDİKACILIĞI, AİDAT SENDİKACILIĞI, DAYANIŞMA AİDATI GİBİ ÜYENİN MENFAATİNE OLMAYAN HER KONUNUN KARŞISINDA OLDUĞUMUZ GERÇEĞİNİN BİLİNMESİNİ İSTERİZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Demircan: “Siyaset için değil sendikacılık için varız”
14 views
18 Eylül 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2011 yılında siyaset sendikacılığından uzakta kurulan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını belirten Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “Kuruluş ilkelerimiz doğrultusunda promosyon sendikacılığı, aidat sendikacılığı, dayanışma aidatı gibi üyenin menfaatine olmayan her konunun karşısında olduğumuz gerçeğinin bilinmesini isteriz” dedi.

Kuruluş amaçları ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “2011 yılında o dönemin mevcut sarı sendikalarının yapıları gereği kamu emekçilerinin sorunlarından uzak, aidat sendikacılığı anlayışı ile yürüttükleri faaliyetlerinin karşısında kurulduk. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını anlayabilen ve bu sorunların çözümü için gerekli adli ve idari girişimlerde bulunan yapının adı Demokratik Sağlık Sen’dir. Üyelerimizin ve kamu çalışanlarının daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için sendikal faaliyetlerimizi gece gündüz sürdürmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Kuruluş sloganlarının ‘Siyasetsiz sendika’ olduğunu vurgulayan Demircan, “Demokratik Sağlık Sen, hiçbir partinin veya zümrenin gençlik, kadın kolları gibi veya herhangi bir organı gibi çalışmaz, siyaset yapmaz. Demokratik Sağlık Sen, kamu çalışanı arkadaşlarımızın mevcut ekonomik ve sosyal haklarının korunup geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapar. Bugün aidat sendikacılığı ve siyasallaşmış sendikalar ile geldiğimiz nokta ortadadır. Kamu çalışanlarının neredeyse büyük kısmı enflasyon altında ezilmekte, kredi ve kredi kartı borçlarıyla cebelleşmektedir. Bunun vebali de geçmişten günümüze toplu sözleşme masasında memuru sadece kendi ikballeri uğruna hak ettikleri şekilde temsil edemeyen sendikalardadır. Seyyanen zam taleplerinden vaz geçerek maaşlara hiçbir etkisi olmayan, 400 liraya fit olan sendikalarındır bu vebal. Bu vebal bugün çocuğunun ihtiyacını karşılayamayan, mutfak giderlerini ödeyemeyen babanın değil, o babayı enflasyona ezdiren sarı sendikaların yöneticilerinindir. Memurun halini hükümet yetkililerine anlatamayan sendika baronlarınındır. Toplu sözleşme masasında yüzde 1’i memura reva gören sendikalardır. 3600 ek göstergeyi her dönem bir sonraki görüşmelere bırakarak, umut tacirliği yapan sendikaların boynunadır bu vebal” dedi.

Demircan, Demokratik Sağlık Sen olarak kuruluş ilkeleri doğrultusunda promosyon sendikacılığı yapmadıklarını da ifade ederek, “Aidat sendikacılığı, dayanışma aidatı gibi üyenin menfaatine olmayan her konunun karşısında olduğumuz gerçeğinin bilinmesini isteriz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.