İzmir Havadis

Bayraklı Belediyesi Meclisinde kentsel dönüşüm kararı

BAYRAKLI BELEDİYESİ MECLİSİ ARALIK AYI BİRİNCİ OTURUMU, BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI SERDAR SANDAL BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI. BAŞKAN SANDAL, MECLİSE BİR ÖNERGE SUNDU. ESKİ YAPILARIN YIKILIP, MAĞDURİYET YAŞAMADAN YENİLERİNİN YAPILMASI İÇİN VERİLEN ÖNERGE, İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bayraklı Belediyesi Meclisinde kentsel dönüşüm kararı
125 views
02 Aralık 2020 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bayraklı Belediyesi, ilçe sınırları içindeki eski yapıların yıkılıp, yenilerinin yapılması için kentsel dönüşümde tarihi bir karar aldı. Depremden en çok etkilenen başta Adalet, Manavkuyu ve Mansuroğlu mahallelerinde artan talep üzerine harekete geçen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Deprem yönetmeliği öncesi yapılan bütün yapı stoğunun tekrar yenilenmesi gerekiyor. Amacımız; eski yönetmeliklerle yapılan binaların yıkılıp, vatandaşlarımızın hak kaybı yaşamadan sağlıklı konutlara kavuşmasıdır” dedi. Mecliste görüşülen önerge, oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.

Bayraklı Belediyesi Meclisi aralık ayı birinci oturumu, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal başkanlığında toplandı. Başkan Sandal, meclise bir önerge sundu. Eski yapıların yıkılıp, mağduriyet yaşamadan yenilerinin yapılması için verilen önerge, imar komisyonuna havale edildi.

“Vatandaşımızın evlerini yıkıp, mağduriyet yaşamadan yeni konutlara kavuşmalarıdır”

Başkan Sandal, “Meclisimize, vatandaşlarımızın kentsel dönüşümde mağduriyetlerini giderecek bir önerge sunduk ve oy birliğiyle kabul edildi. Komisyonda görüşülecek ve meclisimizde onaylanacak. Büyükşehir belediyemizde de gerekli karar alındıktan sonra vatandaşımızın önündeki engeli kaldırmış olacağız. Tek amacımız; vatandaşımızın evlerini yıkıp, mağduriyet yaşamadan ve hak kaybı olmadan sağlıklı, yeni konutlara kavuşmalarıdır” dedi.

Sandal, “Bayraklılı yurttaşlarımızın bize en çok sorduğu sorulardan biri; bundan sonra az ve orta hasarlı yapılarıyla ilgili neler yapacaklarıyla ilgili konuydu. Meclisimize havale ettiğimiz kararla bugün vatandaşlarımızın bu anlamdaki mağduriyetlerini giderecek bir önergeyi meclisimize sunduk ve bugün oy birliğiyle kabul edildi. Komisyondan geldiği haliyle umarım büyükşehirimize, oradan da gerekli kararı aldıktan sonra vatandaşımızın önündeki engeli kaldırmış oluruz. Bundan sonraki süreç uygun kredi koşullarını yaratıp vatandaşımızın binalarını yıkıp daha sağlıklı konutlara ulaşmaları; çünkü 2005 yılında az hasarlı verilen binalarımız bugün depremde yıkıldı. O yüzden deprem yönetmeliği öncesi yapılan bütün yapı stoğunun tekrar yenilenmesi gerekiyor. Orta hasarlı binalarımızın da güçlendirilerek yeniden oturulabilir hale getirilmesi bize göre çok doğru bir iş değil. Gerek zemin etüdü, gerek kullanılan demir ve beton kalitesi gerekse ilgili yönetmelikler gereği bu binaların bir sonraki depremde ciddi hasarlarla karşı karşıya kalacağı gün gibi açık. Aldığımız bu kararın Bayraklımıza, İzmirimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.