İzmir Havadis

BAYSEM’den YKS’de yüzde 96’lık başarı

TEMEL YETERLİLİK TESTİ’NDE (TYT) TÜRKİYE 28’İNCİSİ OLAN EDA CİVLEZ, EŞİT AĞIRLIK 4800’ÜNCÜSÜ YAĞMUR ATA, DİL SINAVI 3236’NCISI AYŞENUR TURGUT VE SAYISALDA 9191’İNCİ OLAN BURAK GÖK, BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI SERDAR SANDAL’I ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAYSEM’den YKS’de yüzde 96’lık başarı
281 views
07 Ağustos 2020 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi BAYSEM’de eğitim alarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren 295 öğrenciden 280’i barajı geçti. Yüzde 96’lık başarı oranıyla Bayraklı’nın gururu olan öğrencilerden Türkiye 28’incisi Eda Civlez ve dereceye giren öğrenciler, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ziyaret etti.

BAYSEM’de ücretsiz eğitim görerek YKS’ye giren 295 öğrenci, yüzde 96’lık başarı oranı yakaladı. Öğrencilerden 280’i 170 puan barajını geçti. Türkiye genelinde 2 milyon 296 bin 138 öğrencinin girdiği sınavda BAYSEM’li birçok öğrenci ilk 50 bine girmeyi başarırken, öğrencilerin yüzde 4’ü ise ilk 10 bin arasında yer aldı. Öğrenciler tercih işlemlerini 14 Ağustos’a kadar yapabilecek.

Türkiye 28’incisi BAYSEM’den

Sınav sonuçlarına göre Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) Türkiye 28’incisi olan Eda Civlez, Eşit Ağırlık 4800’üncüsü Yağmur Ata, Dil Sınavı 3236’ncısı Ayşenur Turgut ve Sayısalda 9191’inci olan Burak Gök, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ziyaret etti. BAYSEM’in kendilerine hayal ettikleri okulların kapılarını araladığını söyleyen başarılı öğrenciler, “Dershanemiz birçok özel kurumdan daha iyi. Bir aile ortamı var ve çok memnunuz. Bize bu fırsatı tanıyan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

“Bizi unutmayın”

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Sandal, “Bizim önceliğimiz eğitim. Bu alanda harcanan parayı gider olarak görmüyoruz. Çünkü siz bizim geleceğimizsiniz. Geleceğimize yatırım yapıyoruz. Bizim görevimiz, sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştırmak ve size daha fazla destek olmak. Tek dileğimiz Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayın. Ülkemizin temel değerlerine sahip çıkın. Bundan sonraki süreçte de sizin için üzerimize düşeni yapacağız. Geçtiğimiz yıl BAYSEM’in fiziki şartlarını iyileştirip müfredata uygun yayınların olmasını sağladık. Bu yıl da iyi bir planlamayla daha iyi hale getireceğiz. BAYSEM’de doğru eğitim vermek zorundayız. Çünkü oraya gelen çocuklarımızın başka şansı yok. Sizler çok değerlisiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Umuyoruz ki; sizler gibi daha nice öğrenciler o sıralarda eğitim görecek ve bizleri gururlandıracak” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.