İzmir Havadis

Buca Cezaevi’nin kaldırılmasıyla ilgili süreç tamamlandı

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE ŞEHİR MERKEZİNDE KALAN BUCA CEZAEVİNİN KALDIRILMASIYLA BİRLİKTE KENTİN ÖNEMLİ BİR ÇEKİM MERKEZİ OLACAĞINI İFADE EDEN AK PARTİ BUCA İLÇE BAŞKANI AV. HAKAN KALFAOĞLU, KARARIN İZMİR’E VE BUCA’YA HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Buca Cezaevi’nin kaldırılmasıyla ilgili süreç tamamlandı
60 views
24 Haziran 2021 - 9:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de Buca Ceza ve İnfaz Kurumu’nun taşınması ile ilgili süreçte sona gelindi. Konuyla ilgili olarak Ankara’da temaslarda bulunan AK Parti Buca İlçe Başkanı Av. Hakan Kalfaoğlu, Buca Belediyesinin de görüşlerinin alınıp sürece dahil edildiğini ifade ederek, nihai aşamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığında imar planlarının yapılarak gerçekleştirilmesi noktasında mutabakat sağladıklarını açıkladı.

Buca Cezaevi’nin kaldırılması ile ilgili sürecin AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı adaylığı dönemindeki projelerinden birisi olduğunu hatırlatan AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, Ankara’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Erdal Kayapınar ile görüştüklerini, bakanlıkta gelinen süreci değerlendirdiklerini ifade etti. Kalfaoğlu, nihai aşamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığında imar planlarının yapılarak gerçekleştirilmesi noktasında mutabakat sağladıklarını ifade etti. Bundan sonraki süreçte şehir merkezinde kalan Buca Cezaevi’nin kaldırılmasıyla birlikte kentin önemli bir çekim merkezi olacağını belirten Kalfaoğlu, kararın İzmir’e ve Buca’ya hayırlı olmasını temenni ettiklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.