İzmir Havadis

Çeşme Belediye Bandosunun kuruluş hazırlıkları başladı

SEÇMELERE, 25-40 YAŞLARI ARASINDA, MÜZİKLE İLGİLENEN ÇEŞME BELEDİYESİ PERSONELİ VE VATANDAŞLAR BAŞVURDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çeşme Belediye Bandosunun kuruluş hazırlıkları başladı
75 views
23 Haziran 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çeşme Belediyesinin nisan ayı meclis toplantısında, kurulmasına karar verilen Çeşme Belediye Bandosunun kuruluş hazırlıkları seçmelerle başladı.

Çeşme Belediyesinin nisan ayı meclis toplantısında Çeşme Belediye Bandosunun kurulmasına karar verilmişti. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, konuyla ilgili, “Bu Kent Orkestrasının adını her ne kadar kapsamlı olarak koymuş olsak da, bu 1950-1960’lı yıllardaki Çeşme Belediye Bandosu’dur. Çeşme Belediye Bandosu’nu kuracağız. Bünyesinde, çalışan arkadaşlarımız, sanatkar arkadaşlarımız var. Bunlardan da yararlanacağız. Gerekirse dışarıdan da takviye alarak, Çeşme Belediye Bandomuzu hem milli günlerde, hem özel günlerde, festivallerde, Çeşme’de, eskisi gibi canlandırmış olacağız” demişti.

Öte yandan, Çeşme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kuruluş hazırlıklarına başlanan Çeşme Belediye Bandosu için nefesli ve vurmalı çalgılar branşlarında seçmeler yapıldı. Seçmelere, 25-40 yaşları arasında, müzikle ilgilenen Çeşme Belediyesi personeli ve vatandaşlar başvurdu.

Çeşme Kurumsal İletişim Koordinatörü Aslı Albayrak, Orkestra Şefi Uğur Sayınbatur ve Bando Şefi Uğur Ürk seçici kurulda yer alırken, ilk aşamada “müzikal işitme”, ikinci aşamada ise enstrüman seçimi için fiziksel uygunluk değerlendirilmesi yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.