İzmir Havadis

Çeşme’de ilkokul öğrencileri kamerayla tanışıp klip çekti

KÜLTÜR BAKANLIĞI SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRKİYE HABER KAMERAMANLARI DERNEĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN “BENİM HİKAYEM PROJESİ” KAPSAMINDA ÇEŞME GERMİYAN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ, KAMERA İLE BULUŞUP KLİP ÇEKTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çeşme’de ilkokul öğrencileri kamerayla tanışıp klip çekti
20 views
08 Aralık 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Haber Kameramanları Derneği iş birliği ile yürütülen “Benim Hikayem Projesi” kapsamında Çeşme Germiyan İlkokulu öğrencileri, kamera ile buluşup klip çekti.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü iş birliği ve desteğiyle köy okullarında yürütülen “Benim Hikayem Projesi”, Germiyan İlkokulu öğrencilerini kamera, senaryo ve kurgu eğitimi ile tanıştırdı.

Amacı çocuklara farklı bakış açısı kazandırarak, meslek seçimlerine katkı sağlamak olan projede öğrenciler, Dernek Başkanı Aytekin Polatel ve Sinan Demirkaya tarafından teorik ve uygulamalı eğitimler alarak, kendi kısa filmlerini çekme fırsatı buldu.

Okul bahçesinde film seti oluşturan öğrenciler, “Ilgaz Anadolu’nun Sen Yüce Bir Dağısın” şarkısına klip çekerken, Germiyan İlkokulu 4/A öğrencisi Damla Biçer şarkıyı seslendirdi. Okulun 3. ve 4. sınıflarından oluşan toplam 28 öğrencinin her biri; kameraman, reflektör, makyöz, kameraman asistanı, yönetmen asistanı ve yönetmen gibi çeşitli görevler aldıkları unutamayacakları bir gün yaşadı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.