İzmir Havadis

Çevre projesine Balçovalı miniklerden destek

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ NEDENİYLE BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLEYEN BALÇOVA BELEDİYESİNE, İLÇEDEKİ MİNİK ÇEVRECİLERDEN DESTEK GELDİ. GERİ DÖNÜŞÜM YARIŞMASINA KATILAN MİNİKLERİN ATIK MADDELERDEN YAPTIKLARI ESERLER, BELEDİYE BİNASINDA SERGİLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çevre projesine Balçovalı miniklerden destek
93 views
05 Haziran 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya Çevre Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenleyen Balçova Belediyesine, ilçedeki minik çevrecilerden destek geldi. Geri dönüşüm yarışmasına katılan miniklerin atık maddelerden yaptıkları eserler, belediye binasında sergilendi.

Balçova Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında çevre temizliğine olan duyarlılığı artırmak çeşitli etkinlikler düzenledi. Düzenlenen etkinlikler kapsamında, belediyenin geri dönüşüm merkezlerine atıklarını getiren vatandaşlara saksıda çiçek verildi. Çocukların çevre bilincine katkı sağlamak amacıyla yapılan yarışmada ise evlerindeki atıklardan farklı nesneler üreten miniklerin eserleri belediye binasında sergilendi.

Çevre bilincinin çocuk yaşta aşılanmasının önemine vurgu yapan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Her geçen gün kirlenen dünyamızı kurtarmak için çevre duyarlılığının arttırılması gerekiyor. Biz bu anlamda sürekli çalışmalar yaparak, bir doğa harikası olan ilçemizi korumaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerimize vatandaşlarımızın özellikle de çocuklarımızın gösterdiği ilgi bizleri umutlandırıyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.