İzmir Havadis

Çiğli Belediyesinde “E-Randevu” dönemi başlıyor

KURUMSAL DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLEN ÇİĞLİ BELEDİYESİNDE, PANDEMİ SÜRECİNİN DE ETKİSİYLE E-RANDEVU SİSTEMİNE GEÇİLİYOR. VATANDAŞLAR, YENİ SİSTEM İLE MÜDÜRLÜKLERDEN RANDEVU ALARAK İŞLEMLERİNİ DAHA HIZLI VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİREBİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiğli Belediyesinde “E-Randevu” dönemi başlıyor
94 views
16 Aralık 2020 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kurumsal değişim ve dönüşüm çalışmalarına hız verilen Çiğli Belediyesinde, pandemi sürecinin de etkisiyle E-Randevu sistemine geçiliyor. Vatandaşlar, yeni sistem ile müdürlüklerden randevu alarak işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Çiğli Belediyesi, “E-Randevu” dönemini başlatıyor. İlk etapta; Veteriner İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim ve Kontrol Müdürlüğünün dahil olacağı sistemle; iş yeri açma ve çalışma ruhsatı başvurusu, resmi tatil günlerinde çalışma ruhsatı başvurusu, yapı ruhsat başvurusu, yapı kullanma yerinde tetkik başvurusu, yapı ruhsat proje görüşmesi ve hayvan kısırlaştırma hizmetleri için randevu oluşturulabilecek. Hayata geçirilen bu uygulama ile vatandaşların ve belediye personellerinin, Covid-19 salgınından korunması, işlemlerin daha hızlı ve güvenli sonuçlandırılması amaçlanıyor.

“Dijital dönüşümümüz sürüyor”

Vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak adına dijitalleşme çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “İnternetin hayatımızdaki yerini ve sağladığı kolaylaştırıcı özellikleri göz önünde bulundurarak, belediye hizmetlerimizi dijital mecraya taşıyoruz. Bu kapsamda son olarak E-Randevu uygulamamızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Sirkülasyonun yoğun olduğu üç müdürlüğümüzde hem vatandaşlarımızın ve personellerimizin sağlığını korumayı hem de işlemleri daha hızlı sonuçlandırmayı amaçlıyoruz. İlerleyen süreçte diğer müdürlüklerimizi de sisteme dahil edeceğiz. Hemşehrilerimize, her yönüyle yaşanabilir bir kent sunmak adına çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.