İzmir Havadis

Çiğli’de depremle mücadele için protokoller imzalandı

GEÇTİĞİMİZ YIL 30 EKİM’DE MEYDANA GELEN İZMİR DEPREMİ SONRASI DEPREMLE MÜCADELE KONUSUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATAN ÇİĞLİ BELEDİYESİ, SON OLARAK İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI VE JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASIYLA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiğli’de depremle mücadele için protokoller imzalandı
86 views
03 Şubat 2021 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depremi sonrası depremle mücadele konusunda önemli adımlar atan Çiğli Belediyesi, son olarak İnşaat Mühendisleri Odası ve Jeoloji Mühendisleri Odasıyla iş birliği protokolleri imzaladı.

Depremle mücadele kapsamında çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü Çiğli’de, Deprem ve Zemin Biriminin hayata geçirilmesinden sonra önemli bir adım daha atıldı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, ilçe sınırları içerisinde alınan tedbirlerle ilgili fikir alışverişinde bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği meslek odası ziyaretleri kapsamında, önemli iş birliği görüşmelerinde de bulundu. Bu görüşmeler kapsamında, depremle mücadelenin güçlendirilmesi amacıyla İnşaat Mühendisleri Odası ve Jeoloji Mühendisleri Odası ile protokol imzalandı.

Başkan Gümrükçü: “İzmir’de öncü olacağız”

İzmir’in deprem bölgesinde yer alan kentlerden biri olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçü, “Depremin kentimiz ve ülkemiz için ihmal edilmemesi gereken bir konu olduğunu 30 Ekim depreminde bir kez daha gördük. Çiğli Belediyesi olarak, vakit kaybetmeden Deprem Birimini kurduk ve çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımızın yanı sıra ilçemiz sınırları içerisinde yer alan eski tarihli binaların hasar tespiti için İnşaat Mühendisleri Odasıyla, binaların jeolojik durumlarının belirlenmesi için Jeoloji Mühendisleri Odasıyla protokol yaptık. Odalar ile birlikte hayata geçireceğimiz geniş kapsamlı çalışmalarla hem kentimizin güvenliğini sağlayacak hem de İzmir’de depremle mücadele konusundaki gelişmelere öncülük edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.