İzmir Havadis

Egeli ihracatçılardan, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi Kemeraltı Çarşısına taşınsın çağrısı

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI JAK ESKİNAZİ, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE KONAK BELEDİYESİ’NİN HİZMET BİNALARINI 2020 YILI NİSAN AYINDA UNESCO DÜNYA MİRAS GEÇİCİ LİSTESİNE KABUL EDİLEN TARİHİ KEMERALTI ÇARŞISINA TAŞIMALARI ÇAĞRISINDA BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Egeli ihracatçılardan, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi Kemeraltı Çarşısına taşınsın çağrısı
90 views
23 Aralık 2020 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin hizmet binalarını 2020 yılı Nisan ayında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine kabul edilen Tarihi Kemeraltı Çarşısına taşımaları çağrısında bulundu.

İzmir’de 30 Ekim’de yaşanan 6.6’lık deprem sonrasında hizmet binaları hasar gören İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi yeni hizmet binası arayışına girdi. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin hizmet binalarını 2020 yılı Nisan ayında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine kabul edilen Tarihi Kemeraltı Çarşısına taşımaları çağrısında bulundu.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın dokusunu koruyarak, eski canlılığına kavuşması için kamu-özel ortaklık modeliyle hareket eden TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş) ile belediyelerin işbirliği yapmasını öneren Eskinazi, “İBB ve Konak Belediyesi Kemeraltı Çarşısına taşınırsa oraları hem hareketlenir, hem de Tarihi Kemearltı Çarşısı’nın UNESCO Dünya Mirası Listesinde kalıcı statüye kavuşmasına katkı sağlanmış olur” diye konuştu.

Belediye hizmet binasının Tarihi Kemeraltı Çarşısı içindeki Tevfik Pas¸a Konagˆı, Albayrak Pasajı, Alga binası gibi binalara tas¸ınması önerisinin Mimarlar Odası İzmir Şubesince de desteklendiğini hatırlatan Eskinazi, “Kemeraltı Çars¸ımızın canlanması için çok olumlu olan bu öneri kamuoyunda pek çok yetkin isim tarafından desteklendi. Egeli ihracatçılar olarak biz de bu önerinin İzmir kentine ve Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın eski canlılığına kavuşmasına katkı sağlayacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.