İzmir Havadis

Enkaz altında böyle kurtarılmayı bekledi: “Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın”

EDANUR DOĞAN, DEPREM OLDUĞUNU DUYAR DUYMAZ AKSARAY’DAN GELDİKLERİNİ BELİRTEREK, “İNCİ’DEN HABER ALDIK, KÖPEĞİNİN DE SESİ GELİYORDU. DEPREM SIRASINDA EVDE YALNIZ OLDUĞUNU SÖYLEDİ. İNCİ İLE SÜREKLİ KONUŞTUK, UYUMAMASI İÇİN. KORKTUĞUNU, ÜŞÜDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. KÖPEĞİNİN DE KURTARILMASINI SÖYLEDİ. TIBBİ MÜDAHALEYİ YAPMAK İÇİN SÜRÜNEREK ENKAZ ALTINA GİRDİK. ÖNCE KÖPEĞİNİ KURTARDIK. SONRA İNCİ’YE ULAŞTIM. ÇOK KORKMUŞTU. SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTIM. ELLERİMİ TUTMAK İSTEDİ. TABİİ Kİ TUTARIM DEDİM. ÇOK FARKLI BİR DUYGU HİSSETTİM. İNSAN HAYATINI KURTARMANIN TARİFİ YOK. DAR BİR ALANDAYDI. KESKİN DEMİR PARÇALARI VARDI. ÇOK ZORDU AMA İNCİ’NİN HAYATINI KURTARMAYA ADAMIŞTIM KENDİMİ. ÖNEMLİ OLAN İNCİ’YDİ. BİRAZ SOHBET ETTİK. DAHA DA SAKİNLEŞMEYE BAŞLADI. 11 YILDIR KEMAN ÇALIYORUM, YARALARIM İYİLEŞİR Mİ DİYE SORDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Enkaz altında böyle kurtarılmayı bekledi: “Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın”
110 views
31 Ekim 2020 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ege’de dün meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde çöken Rıza bey Apartmanı’nın enkazından 17 saat sonra bir kişi kurtarıldı. Depremde enkaz altında kalan İnci Okan, 17 saat sonra Sağlık Bakanlığı UMKE görevlisi Edanur Doğan tarafından kurtarıldı. İnci enkaz altında kurtarılmayı beklerken, “Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın” dedi. UMKE görevlisi Dğan, bir yandan İnci’yi sakinleştirirken, diğer yandan damar yolu açarak ilk müdahaleyi enkaz altında yaptı. Edanur Doğan, İnci’nin kurtarılması için 7 saat boyunca seferber oldu.

Edanur Doğan, deprem olduğunu duyar duymaz Aksaray’dan geldiklerini belirterek, “İnci’den haber aldık, köpeğinin de sesi geliyordu. Deprem sırasında evde yalnız olduğunu söyledi. İnci ile sürekli konuştuk, uyumaması için. Korktuğunu, üşüdüğünü söyledi. Köpeğinin de kurtarılmasını söyledi. Tıbbi müdahaleyi yapmak için sürünerek enkaz altına girdik. Önce köpeğini kurtardık. Sonra İnci’ye ulaştım. Çok korkmuştu. Sakinleştirmeye çalıştım. Ellerimi tutmak istedi. Tabii ki tutarım dedim. Çok farklı bir duygu hissettim. İnsan hayatını kurtarmanın tarifi yok. Dar bir alandaydı. Keskin demir parçaları vardı. Çok zordu ama İnci’nin hayatını kurtarmaya adamıştım kendimi. Önemli olan İnci’ydi. Biraz sohbet ettik. Daha da sakinleşmeye başladı. 11 yıldır keman çalıyorum, yaralarım iyileşir mi diye sordu.

Bacaklarımı oynatamıyorum dedi. Yarı oturur pozisyondaydı” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.