İzmir Havadis

ETİK’ten Kişisel Verilerin Korunması eğitimi

ETİK HUKUK DANIŞMANI AVUKAT ALİ ONAR’IN SUNUMUYLA, 28 OCAK VERİ KORUMA GÜNÜ KAPSAMINDA DÜZENLENEN “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU FARKINDALIK EĞİTİMİ” ONLİNE OLARAK YAPILDI. EĞİTİM KAPSAMINDA AV. ALİ ONAR, KATILIMCILARA; KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI, MEVZUATIN OTEL YÖNETİCİLERİNE GETİRDİĞİ YÜKÜMLÜLÜKLER, KİŞİSEL VERİ İŞ AKIŞI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ, MERAK EDİLEN SORULARI YANITLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ETİK’ten Kişisel Verilerin Korunması eğitimi
91 views
31 Ocak 2021 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Etik Akademia etkinlikleri altında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Farkındalık Eğitimini online olarak yaptı. Eğitim kapsamında katılımcılara; kişisel verilerin korunması mevzuatı, mevzuatın otel yöneticilerine getirdiği yükümlülükler, kişisel veri iş akışı gibi önemli konularda bilgiler verildi.

ETİK Hukuk Danışmanı Avukat Ali Onar’ın sunumuyla, 28 Ocak Veri Koruma Günü kapsamında düzenlenen “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Farkındalık Eğitimi” online olarak yapıldı. Eğitim kapsamında Av. Ali Onar, katılımcılara; kişisel verilerin korunması mevzuatı, mevzuatın otel yöneticilerine getirdiği yükümlülükler, kişisel veri iş akışı hakkında bilgiler verdi, merak edilen soruları yanıtladı.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan ETİK Başkanı, TUROFED Başkan Yardımcısı Mehmet Tanju İşler, 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun otel işletmelerini de veri sorumlusu haline getirdiğini, pandemi sürecinde ekonomik sıkıntılar yaşansa da bu tür sorumlulukları asla ihmal etmeyeceklerini ve eğitimlere devam edeceklerini belirtti.

Kişisel veri kavramına dikkat çeken İşler, T.C. kimlik numaraları, kimlik ve pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, HES kodu uygulamaları, görüntü, ses kaydı, fotoğraf, kredi kartı bilgileri, hesap numaraları ve buna benzer pek çok bilginin büyük önem kazandığını, konunun çok ayrıntılı olduğunu ve uzmanlık gerektirdiğini ifade etti.

Eğitim çalışmasına katılan Çanakkale Otelciler birliği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer de, “Otel sektörünü ilgilendiren bu önemli konuda eğitim çalışması düzenlenmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Düzenlenen program yapılan soru-cevap ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.