İzmir Havadis

GAZİDEK öğrencilerinden LGS’de büyük başarı

GAZİEMİR BELEDİYESİ DESTEK EĞİTİM KURSU’NDA (GAZİDEK) SINAVLARA HAZIRLANAN VE LİSELERE GEÇİŞ SINAVI’NDAKİ (LGS) BAŞARILARIYLA YÜZDE 7’LİK DİLİME GİREREK İZMİR’İN EN İYİ LİSELERİNE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİ MAKAMINDA AĞIRLAYAN GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI HALİL ARDA, ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GAZİDEK öğrencilerinden LGS’de büyük başarı
178 views
15 Ağustos 2020 - 10:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziemir Belediyesi Destek Eğitim Kursu’nda (GAZİDEK) sınavlara hazırlanan ve Liselere Geçiş Sınavı’ndaki (LGS) başarılarıyla yüzde 7’lik dilime girerek İzmir’in en iyi liselerine yerleşen öğrencileri makamında ağırlayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, öğrencileri tebrik etti.

Gaziemir Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla ücretsiz eğitim hizmeti verdiği Gaziemir Belediyesi Destek Eğitim Kursu’nda sınava hazırlanan öğrenciler, Liselere Geçiş Sınavı’nda önemli bir başarıya imza attı. LGS’de aldıkları puanlarla yüzde 7’lik dilime giren ve İzmir’in en başarılı liselerine yerleşen öğrenciler, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile bir araya geldi. Başkan Arda’nın makam odasında gerçekleşen görüşmeye öğrencilerle birlikte Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Dinler, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fahri Yılmaz ile Gaziemir Belediyesi Destek Eğitim Kursu Müdürü Soner Solmaz da katıldı.

Başkan Arda: “Hepinizle gurur duyuyorum”

Liselere Geçiş Sınavı’nda başarı gösteren öğrencileri tebrik eden Başkan Halil Arda, “Belediye olarak Gaziemir Belediyesi Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz eğitim düzenleyerek sizlerin eğitimi için bir imkân sağladık. Sizler de emek vererek çok çalışarak başarılı oldunuz. İzmir’in en gözde liselerine yerleşmeyi başardınız. Bu başarınıza katkı koymak beni çok mutlu etti. Hepinizle gurur duyuyorum” diye konuştu.

“Sevdiğiniz mesleği seçin”

Öğrencilere hayalleri, gelecekte seçmeyi düşündükleri meslekler hakkında sorular soran Başkan Arda, onlara hayata dair nasihatler de verdi. Başkan Arda, “Mardin’in küçük bir köyünde doğan, köy okulunda eğitim gören Aziz Sancar, 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü kazanarak ülkemizin adını dünyaya duyurdu. Okulunuzun yeri hiç önemli değil. Siz disiplinli çalışırsanız hedeflerinize ulaşır, başarılara imza atabilirsiniz” dedi. “Mutlu olmak istiyorsanız mutlaka sevdiğiniz mesleği seçin” diyerek meslek seçimi konusunda öğrencileri uyaran Başkan Arda, sözlerini şöyle sürdürdü: “Lisede başarılı olursanız iyi bir üniversiteyi kazanıp güzel bir mesleğe sahip olabilirsiniz. Sevdiğiniz işi yaparak mutluluğu yakalayabilirsiniz.”

“Her genç yabancı dil öğrenmeli”

Gelişen teknolojiyle birlikte bilgiye ulaşmanın kolaylaştığına vurgu yapan Başkan Halil Arda, “Evinizde, oturduğunuz yerde bilgiye kolayca ulaşıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Zamanınızı boşa geçirmeyin. En az bir yabancı dil öğrenmek için mutlaka çaba harcayın. Günümüz koşullarında bir dil bir iş demek. Eğer yabancı dil öğrenirseniz iş hayatında rakiplerinizden bir adım öne çıkarsınız. Ben de her gencin en az bir yabancı dil konuşmasını hayal ediyorum. Bu kapsamda belediye olarak Gaziemir’de yaşayan her gencin en az bir yabancı dil öğrenmesi için yabancı dil kursları açacağız” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.