İzmir Havadis

GAZİDEK’li öğrencilerin bilim yolculuğu

GAZİEMİR BELEDİYESİ, ÜCRETSİZ EĞİTİM HİZMETİ VERDİĞİ GAZİDEK ÖĞRENCİLERİNİ BİLİMLE, SANATLA BULUŞTURMAK VE ÇOCUKLARIN YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK AMACIYLA BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GAZİDEK’li öğrencilerin bilim yolculuğu
130 views
04 Ekim 2020 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziemir Belediyesi, ücretsiz eğitim hizmeti verdiği GAZİDEK öğrencilerini bilimle, sanatla buluşturmak ve çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla Bilim Şenliği düzenledi.

Gaziemir Belediyesi, çocukların erken yaşta bilimle tanışabilmesi ve gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla GAZİDEK öğrencileri için Bilim Şenliği düzenledi. 4 gün süren bilim şenliğinde; fen bilimleri, sosyal bilimler ve görsel sanatlar alanlarında deneyler ve atölyeler yapıldı. Pandemi koşullarına uyularak açık havada düzenlenen Bilim Şenliğine katılan çocuklar, bilimin ışığında projeler yapmanın, yeni bilgiler edinmenin heyecanını yaşadı.

Bilim, edebiyat ve sanat atölyelerinde; “ülkemizi tanıyalım”, “cebir karolarım”, “mini bahçemiz”, “doğadaki enerji”, “felsefe bilgi kartları”, “arkadaşlık bilekliği yapımı” “sorgulanan bilim”, “dokunarak matematik” isimli pek çok etkinlik düzenlendi.

Bilim Şenliğine katılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda da, öğrencilerle birlikte deney yaptı, atölye çalışmalarına katıldı. Öğretmenlerden atölyeler hakkında bilgi alan Başkan Halil Arda, “GAZİDEK’te verdiğimiz eğitimle lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmak, çevrelerini daha nitelikli gözlemleyebilmelerine, neden-sonuç ilişkisi kurabilmelerine ve çözüm odaklı düşünebilmelerine katkı koymak için Bilim Şenliği düzenledik. 4 gün süren Bilim Şenliği’nde çocuklarımız fen bilimleri, sosyal bilimler ve görsel sanatlar alanlarında deneyler yaptı ve atölye çalışmalarına katıldı. Öğrencilerimiz kendilerine yeni ufuklar açan şenlikten yeni beceriler kazanarak ayrıldı” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.