İzmir Havadis

Gaziemir’in Sihirli Kalemler’inden ilk kitap

GAZİEMİR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ YAZARLIK KURSUNA KATILAN SİHİRLİ KALEMLER KULÜBÜ ÜYESİ ÇOCUKLARIN KALEME ALDIĞI ŞİİR VE HİKÂYELER KİTAPTA TOPLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gaziemir’in Sihirli Kalemler’inden ilk kitap
121 views
26 Ekim 2020 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziemir Belediyesinin düzenlediği yazarlık kursuna katılan Sihirli Kalemler Kulübü üyesi çocukların kaleme aldığı şiir ve hikâyeler kitapta toplandı.

Gaziemir Belediyesinin düzenlediği yazarlık kursunda, 9-11 yaş grubundaki çocuklar edebiyat öğretmenlerinden yıl boyunca eğitim aldı. Eğitimde çocuklar, bir metni nasıl yazacaklarını, okudukları bir metni nasıl analiz edeceklerini, ana fikir, konu, karakter gibi öğeleri nasıl ayırt edeceklerini öğrendi. Etkili yazı yazabilen, okuduğunu anlayıp analiz edebilen, düşündüğünü söyleyebilen, edebiyatla güçlü bağları olan çocuklar yetiştirmek amacıyla düzenlenen kursa katılan Sihirli Kalemler Kulübü üyelerinin kaleme aldıkları şiir ve hikâyeler kitapta toplandı. Belediyenin baskısını yaptığı kitapta kursa katılan 120 çocuğa ait 120 eser bulunuyor. Sihirli Kalemler Kulübü isimli kitap, yazarlık kursuna katılan çocuklar ile belediyenin kurslarına katılan çocuk kursiyerlere dağıtılmaya başlandı.

“Çocuklarımızın edebiyatla bağlarını güçlendireceğiz”

Yıl boyunca düzenlenen kursta çocuklara eğitim veren öğretmenlere ve kursa katılan çocuklara teşekkür eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Sihirli Kalemler Kulübümüze üye yazarlık eğitimi verdiğimiz çocuklarımızın şiir ve hikâyelerinden oluşan kitabımızın baskısı tamamlandı. Sihirli kalemler ilk kitaplarına kavuştu. Emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyorum. Çocuklarımızı yazmaya teşvik etmek ve edebiyatla olan bağlarını artırmak adına hazırladığımız ‘Sihirli Kalemler’ kitabında çocuklarımızın ben ve eşim Deniz ile ilgili yazdıkları şiiri görmek bizleri ayrıca duygulandırdı. Çocuklarımızın edebiyatla bağlarını güçlendirmek için onlara özel kurs ve çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.