İzmir Havadis

Gaziemirli öğrencilere çanta desteği

GAZİEMİR BELEDİYESİ DESTEK EĞİTİM KURSUNDA VERİLEN EĞİTİMLE ÖĞRENCİLERİ LİSE VE ÜNİVERSİTE GİRİŞ SINAVLARINA HAZIRLAYAN BELEDİYE, AYNI ZAMANDA SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDE KAYITLI OLAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA OKUL ÇANTASI DAĞITIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gaziemirli öğrencilere çanta desteği
97 views
25 Ağustos 2021 - 11:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziemir Belediyesi Destek Eğitim Kursunda verilen eğitimle öğrencileri lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlayan belediye, aynı zamanda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde kayıtlı olan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına okul çantası dağıtıyor.

Eğitim alanındaki çalışmalarıyla öğrencilere destek olan Gaziemir Belediyesinin projeleri, öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Yürütülen proje kapsamında öncelik ilkokula başlayan öğrenciler olmak üzere ortaokul ve lise öğrencilerine; içerisinde kolonya, bez maske, kalem ve not defterinin yer aldığı okul çantası dağıtımı yapılıyor. Gaziemir Belediyesine başvuran ve yapılan inceleme sonucunda ekonomik yönden dezavantajlı durumda olduğu belirlenen ailelerin çocukları bu destekten yararlanıyor.

Sosyal yardımlardan faydalanma koşullarını taşıyan aileler, belediye personeli tarafından telefonla aranarak adreslerine en yakın semt evine davet ediliyor.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla sosyal demokrat belediyecilik anlayışını yansıtan projelere ağırlık vermeye devam edeceklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.