İzmir Havadis

Geleceğin matematik dehaları için Çeşme’de kollar sıvandı

ÇEŞME İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, 4 ÜNİVERSİTENİN MATEMATİK BÖLÜMÜNÜN DESTEĞİYLE “MATEMATİK ATÖLYESİ”Nİ ÇEŞME’DE FAALİYETE GEÇİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Geleceğin matematik dehaları için Çeşme’de kollar sıvandı
122 views
29 Ocak 2021 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 4 üniversitenin matematik bölümünün desteğiyle “Matematik Atölyesi”ni Çeşme’de faaliyete geçirdi.

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çeşme-İzleme-Geliştirme ve İnovasyon (ÇİZGİ) projesi kapsamında, Reisdere TOKİ’de bulunan 15 Temmuz Şehitler Ortaokulunda Matematik Atölyesi açıldı. Matematik Atölyesine, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi’nin matematik bölümlerinin destek vereceği açıklandı. Projenin oluşum sürecinde danışmanlık ve her türlü yayının tedariği konusunda Prof. Dr. Rıfat Yıldız’a, eğitmen eğitimi konusunda da Doç. Dr. Emre Evçimen’e teşekkür eden Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Matematik Atölyesi’nin açıldığını, “Bir hayalim daha gerçek oldu” diye duyurdu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çöker, sosyal medya sayfasında yaptığı paylaşımda, “Bugüne kadarki çalışmalarımız arasında en iddialı olan buydu diyebilirim” diye belirterek, Matematik Atölyesi’nin öğretici eğitimlerinin tamamlandığını ve 3 yıllık programın hazır olduğunu yazdı.

Okul Müdürü ve proje koordinatörü Serdar Alaca da ise “Daha önce Bayburt ve Nevşehir’de yapılan pilot çalışmalarda yüzde 98’lik oranda bir başarı sağlandı. Buradaki uygulamamız biraz daha geliştirilmiş hali ile 3 yıl sürecek. İçeriğinde; matematik, zeka oyunları, STEM, edebiyat, drama  ve müzik branşlarını içeren müfredatta, sistematik ve disiplinler arası bir öğretim metodu uygulanacak. Öğrenci seçiminde analitik düşünme yeteneği akranlarına oranla daha ileri seviye öğrencilerin esas alındığı  programda; 3 yıl boyunca Matematik Olimpiyatları seviyesinde problem çözme, sonuca ulaşma ve oyun temelli eğitim metotları uygulanacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.