İzmir Havadis

Geri dönüştürülebilir atık toplama aracı Buca’nın mahallelerinde

ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE ÖNEM VEREN BUCA BELEDİYESİ, MAHALLE MAHALLE GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ BAŞLATTI. HAFTANIN ALTI GÜNÜ, ATIK TOPLAMA ARACIYLA MUHTARLIK ÖNLERİNDEN TOPLANAN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLAR, HEM EKONOMİYE HEM ÇEVREYE KATKI SAĞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Geri dönüştürülebilir atık toplama aracı Buca’nın mahallelerinde
88 views
19 Ocak 2021 - 10:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de Buca Belediyesi, mahalle mahalle geri dönüşüm projesini başlatırken, haftanın altı günü atık toplama aracıyla muhtarlık önlerinden toplanan geri dönüştürülebilir atıklar, hem ekonomiye hem çevreye katkı sağladı.

Buca Belediyesi, katı atıkların ayrıştırılarak geri dönüşüm zincirine kazandırılması için gezici ekiple bir kez daha sahaya çıktı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, ocak ayı itibarıyla evlerden çıkan; kağıt, karton, cam, plastik ve metal gibi atıklar toplanmaya başlandı.

Proje sayesinde çevre dayanışmasını tüm kente yayan Buca Belediyesi, sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı mahalle bazlı geri dönüşüm takvimiyle vatandaşlara çağrıda bulundu. Ardından geri dönüştürülebilir atık toplama aracı, haftanın altı günü periyodik aralıklarla tüm mahalle muhtarlıklarının önünde vatandaşlarla buluştu. Toplanan materyaller de, Buca Belediyesi Atık Getirme Merkezinde ayrıştırılarak geri dönüşüme hazır hale getirildi.

Projeyle gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmayı hedefleyen Buca Belediyesinin, geri dönüşüm çalışmalarını aralıksız olarak sürdüreceği ifade edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.