İzmir Havadis

Göz hastalıklarında lazer teknolojisi avantaj sağlıyor

KAŞKALOĞLU GÖZ HASTANESİ HEKİMLERİNDEN OP. DR. ÖMER TAKEŞ, HİPERMETROP, MİYOP VE ASTİGMAT GİBİ KIRMA KUSURLARININ TEDAVİSİNDE KULLANILAN FEMTOSANİYE LAZERİN HASTALARA ÖNEMLİ AVANTAJLAR SAĞLADIĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Göz hastalıklarında lazer teknolojisi avantaj sağlıyor
78 views
17 Kasım 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Hekimlerinden Op. Dr. Ömer Takeş, hipermetrop, miyop ve astigmat gibi kırma kusurlarının tedavisinde kullanılan femtosaniye lazerin hastalara önemli avantajlar sağladığını söyledi.

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Hekimlerinden Op. Dr. Ömer Takeş, son 30 yıldır göz hastalıkları tedavisinde excimer lazer teknolojisinin kullanıldığını; ancak son 15 yıldır geliştirilen femtosaniye lazer cihazı ile birlikte bu cerrahilerdeki başarı oranında belirgin bir artış sağlandığını ifade etti.

Op. Dr. Ömer Takeş, “Bıçaksız lasik olarak ifade edilen femtosaniye lazer yöntemiyle; miyopi, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozuklukları düzeltilebiliyor. Operasyon olan kişiler, 10-15 dakikalarını ameliyat odasında geçirip, saniyeler içinde gerçekleştirilen lazer uygulamasıyla gözlüklerinden kurtuluyor. Göz numaraları sıfıra yakın oluyor. Böylelikle hastaların günlük yaşamı da olumlu şekilde etkileniyor. Hasta aynı gün taburcu olabiliyor” diye konuştu.

Günümüzde lazer kullanılarak yapılan bir diğer ameliyatın da katarakt olduğunu ifade eden Op. Dr. Ömer Takeş, femtosaniye lazer ile kataraktlı dokuyu saniyeler içerisinde parçalara ayırarak cerrahinin yüzde 30’luk bölümünün el değmeden gerçekleştirilebildiğini kaydetti.

Göz merceğinin zamanla özelliğini yitirdiğini ve ileri yaşla birlikte katarakt rahatsızlığına yol açtığını anlatan Op. Dr. Takeş, şunları söyledi:

“Katarakt cerrahisinde gözün içindeki merceği temizleyerek, yeni bir yapay mercek yerleştiriyoruz ve ameliyatlarda başarı oranı da çok yüksek. Günümüzde teknolojik olarak bunu hem bıçaksız bir şekilde gerçekleştirmek mümkün hem de aynı seansta yerleştirilen yüksek teknolojili mercekler ile gözlük ihtiyacını da tamamen ortadan kaldırmamız mümkün oluyor. Böylece kişinin, hem katarakt rahatsızlığını tedavi etmiş oluyoruz hem de gözlüksüz yeni bir yaşama başlayabiliyor.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.