İzmir Havadis

Gültepe planlarında yola devam

KONAK BELEDİYESİ VE ARDINDAN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE TÜM MECLİS ÜYELERİNİN OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLEN GÜLTEPE İMAR PLANLARININ BİR AYLIK ASKI SÜRECİ SONA ERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gültepe planlarında yola devam
108 views
30 Eylül 2020 - 9:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konak Belediyesi ve ardından İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde tüm meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edilen Gültepe imar planlarının bir aylık askı süreci sona erdi. Planlara ilgili odalardan itiraz gelmediğini belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Yola devam” dedi.

Konak ilçesinin çehresini değiştirecek olan Gültepe imar planlarında süreç işliyor. Konak Belediye Meclisinde ve ardından İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde siyasi parti gözetmeksizin tüm belediye meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edilen Gültepe imar planlarının bir aylık askı süreci sona erdi. Planlara ilgili odalardan itiraz gelmediğini belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bunun doğru yolda olduklarının bir göstergesi olduğunu söyledi. Batur, hedeflerinin Gültepe bölgesinin hak ettiği dönüşümü sağlamak ve bölgede yaşayan vatandaşların yaşam standartlarını artırmak olduğunu söyledi. Batur, “Seçim çalışmaları yürütürken Gültepe bölgesini ziyaret ettiğimizde vatandaşımızın bizden istediği tek bir şey vardı; kentsel dönüşüm. Bununla yetinmedik, göreve gelir gelmez anket yaptırdık. Anket sonuçlarında da yüzde 88 oranında kentsel dönüşüm çıktı. Bunun üzerine Gültepe planlarını çok kısa bir sürede tamamladık. Oy birliği ile kabul edilen Gültepe planları, bir ay askıda kaldı. İlgili meslek odalarından planlara itiraz gelmedi” diye konuştu.

“Vatandaşın hakkını koruyacağız”

Gültepe imar planlarını vatandaşın anlamasının ve bakış açısının kendileri açısından önemli olduğuna dikkat çeken Batur, bu amaçla Toros ve Gültepe’de danışma ofisleri açarak gerekli bilgilendirmenin yapıldığını, bizzat kendisinin de katıldığı bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini belirtti. Bazı vatandaşlardan gelen itirazları da değerlendiren Batur, siyaset üstü iş yaptıklarını, vatandaşın haklarını koruyacaklarını vurguladı. Batur, “Gültepe’de 52 bin vatandaşımız yaşıyor. Vatandaşlarımızdan planlara itiraz edenler oldu. İtirazlar büyük oranda, benim binam yolda kaldı, benim binam yeşil alanda kaldı noktasında oldu. Bu bir plan, bu bir anayasa. Buna ne zaman itiraz edecek; ’benim binam yolda kaldı’, ’bana hisse verilmedi’ itirazı parselizasyon planı tamamlandığında yapılacak. Daha önümüzde 6 aylık parselizasyon çalışması var. İmar affı olan, imar barışından belge alan, inşaat ruhsatı olan, tapusu olan zaten hak sahibidir. İnsanların bir tanecik evi var tabii, belediye vatandaşın elinden dairesini elinden alacak gibi görüyor. Biz bu işi oradaki vatandaşlar ile yapacağız. Bu siyaset üstü bir olay. Herkes mahallesinde oturmaya devam edecek. Biz bu işi yapacağız. Bu işi yapmakta kararlıyız. Bu süreci birlikte uzlaşarak anlaşarak yapacağız. Biz vatandaşın hakkını korumak için oradayız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.