İzmir Havadis

Harmandalı’ya imar müjdesi

ÇİĞLİ HARMANDALI BÖLGESİNDE UZUN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜM BEKLEYEN İMAR PROBLEMİ ÇÖZÜME KAVUŞUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Harmandalı’ya imar müjdesi
146 views
01 Eylül 2020 - 12:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çiğli Harmandalı bölgesinde uzun yıllardan beri çözüm bekleyen imar problemi çözüme kavuşuyor.

Harmandalı sakinlerinin yakından takip ettiği imar düzenlemelerinde sona gelindi. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonunun İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisince onaylanmasının ardından Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu çalışmalarında sona gelindi. Çiğli Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından kısa süre içerisinde tamamlanacak imar planı, Çiğli Belediyesi Meclisince kabul edilip İzmir Büyükşehir Belediye Meclisince onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek. Hazırlanan imar planı Cumhuriyet, İnönü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk mahallelerinin de içinde bulunduğu 529 hektarlık bir alandaki düzenlemeyi kapsıyor.

İmar planında sona gelindi

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Harmandalı imar planlarında sona gelindiğini belirterek, “Halkımızın yıllardır sıkıntısını çektiği imar problemini çözüyoruz. Üç mahallemizde bu sorun vardı. Bu bölgede yaşayan yurttaşlarımızın içi rahat olsun 1/5000’lik planlar İzmir Büyükşehir Belediyemizin Meclisinden geçti. Temmuz ayında da tüm itirazlar görüşüldü. Biz de yoğun bir çalışma ile 1/1000’lik planları tamamlamaya çalışıyoruz. Kısa süre içinde planlar tamamlanarak meclisimizin gündemine gelecek. Onaylanmasının ardından planlar yürürlüğe girecek. Bölge sakinlerimiz bekledikleri imar düzenlemesine kavuşmuş olacak” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.