İzmir Havadis

İşsiz gençlere Avrupa stajı ödül getirdi

İZMİR’DE YAPILAN SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISINDA ÖDÜLÜ ALAN BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI FATMA ÇALKAYA, (FOTOĞRAFTA SOLDA) “İŞSİZLİK ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK SORUNU. BU SORUNU ÇÖZMEK ADINA YENİ BİR UFUK AÇABİLMEK GÜZEL BİR DUYGU. GENÇLERİMİZİN İŞ VE AŞ SAHİBİ OLDUĞU YARINLAR BİZİM EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZ OLACAKTIR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşsiz gençlere Avrupa stajı ödül getirdi
97 views
22 Ekim 2020 - 12:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de Balçova Belediyesinin, üniversiteyi bitirmiş; ancak iş bulamayan gençler için hayata geçirdiği Uluslararası Staj Merkezi Projesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından “Sosyal Sorumluluk Projesi” dalında ödüle layık görüldü.

Balçova Belediyesi, üniversiteyi bitirdiği halde iş bulamayan gençler için geçen yıl Uluslararası Staj Merkezi Projesini başlattı. Avrupa Birliği hibesi ile başlatılan projeyle, iş bulamayan üniversite mezunu 50 genç, altı ay boyunca; kodlama, yönetişim, halkla ilişkiler, dijital tasarım gibi dersler aldı. Yapılan sınavlar sonunda başarılı olan 25 genç; Belçika, Portekiz, İtalya ve Sırbistan’daki uluslararası şirketlere staj için gönderildi. Ceplerinden hiç para harcamayan gençlerin konaklama, ulaşım, yemek gibi tüm masrafları Balçova Belediyesi tarafından karşılandı.

Proje ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin düzenlediği ve farklı belediyelerin 102 proje ile katıldığı yarışmada Balçova Belediyesi, Uluslararası Staj Merkezi Projesi ile Sosyal Sorumluluk Kategorisinde Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. İzmir’de yapılan Sağlıklı Kentler Birliği Meclis toplantısında ödülü alan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “İşsizlik ülkemizin en büyük sorunu. Bu sorunu çözmek adına yeni bir ufuk açabilmek güzel bir duygu. Gençlerimizin iş ve aş sahibi olduğu yarınlar bizim en büyük mutluluğumuz olacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.