İzmir Havadis

İsveç vatandaşı Türk kızlarını, babaları kaçırdı iddiası

İSVEÇ’TE YAŞAYAN TÜRK ASILLI KOCERE AKGÜN (31) VE NAHİDE NADİA AKGÜN (29) İSİMLİ KARDEŞLER, AYNI ZAMANDA KUZENLERİ OLAN MEHMET VE FIRAT AKGÜN İSİMLİ KARDEŞLER İLE EVLENDİ. HER İKİ KADIN DA EŞLERİNDEN BOŞANINCA, KOCERE AKGÜN’ÜN KIZI ARİN (5) VE NAHİDE NADİA AKGÜN’ÜN KIZI RONYA AKGÜN’ÜN (10) VELAYETLERİ ANNELERE VERİLDİ. İDDİAYA GÖRE İKİ BABA, KIZ KARDEŞLERİNİN DÜĞÜNÜNE KATILMAK İÇİN KIZLARINI YANLARINA ALARAK 2019 YILININ ŞUBAT AYINDA İSVEÇ STOCKHOLM’DEN İZMİR’E GELDİ VE BİR DAHA DA HABER ALINMADI. YEĞENLERİ OLAN ESKİ DAMATLARININ TORUNLARINI KAÇIRDIĞINI SÖYLEYEN DEDE AYHAN AKGÜN İSE, İZMİR’DE SOKAK SOKAK TORUNLARINI ARIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İsveç vatandaşı Türk kızlarını, babaları kaçırdı iddiası
30 views
21 Ağustos 2020 - 11:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İsveç’te yaşayan Türk asıllı Kocere Akgün (31) ve Nahide Nadia Akgün (29) isimli kardeşler, aynı zamanda kuzenleri olan Mehmet ve Fırat Akgün isimli kardeşler ile evlendi. Her iki kadın da eşlerinden boşanınca, Kocere Akgün’ün kızı Arin (5) ve Nahide Nadia Akgün’ün kızı Ronya Akgün’ün (10) velayetleri annelere verildi. İddiaya göre iki baba, kız kardeşlerinin düğününe katılmak için kızlarını yanlarına alarak 2019 yılının şubat ayında İsveç Stockholm’den İzmir’e geldi ve bir daha da haber alınmadı. Yeğenleri olan eski damatlarının torunlarını kaçırdığını söyleyen dede Ayhan Akgün ise, İzmir’de sokak sokak torunlarını arıyor.

İsveç’te yaşayan Türk asıllı doktor Kocere Akgün (31) ve öğretmen Nahide Nadia Akgün (29), aynı zamanda kuzenleri olan Fırat ve Mehmet Akgün isimli kardeşler ile evlendi ancak ikisinin de evlilikleri bir süre sonra sonlandı. İsveç’teki mahkemeler, Kocere Akgün ve Mehmet Akgün’ün kızları Arin (5) ile Nahide Nadia Akgün ve Fırat Akgün’ün kızları Ronya Akgün’ün (10) velayetlerini annelere verdi. İddiaya göre, Mehmet ve Fırat Akgün isimli eski damatlar, İzmir’deki kız kardeşlerinin düğününe katılmak amacıyla iki kızı da annelerinin yanından alarak İsveç Stockholm’den İzmir’e geldi. Ancak bir hafta sonra dönüş yapma sözü vermelerine rağmen iki baba ve kızlarından bir daha haber alınamadı. 2019 yılının şubat ayından bu yana kızlarını göremeyen iki anne, dede Ayhan Akgün ile birlikte Arin ve Ronya’yı bulmak için adeta seferberlik başlattı. Torunlarını bulmak için İzmir’e gelen dede Ayhan Akgün, polis ekiplerinin her yerde torunlarını aradığını ancak henüz sonuç alamadıklarını belirtti. Akgün, torunlarının bulunmasına yardımcı olan kişilere ödül vereceklerini söyledi.

Ödül verecek

52 gündür İzmir’de olduğunu belirten dede Ayhan Akgün, “İki kızım, aynı zamanda yeğenlerim olan iki kardeşle evlendi. Ancak ikisi de boşandı. İki kızımın da birer kızı var. Mahkeme, torunların velayetlerini kızlarıma verdi. Geçen sene eski damatlarım Mehmet ve Fırat Akgün bize gelerek kızlarını İzmir’deki kız kardeşlerinin düğününe götürmek istediklerini söyledi. Biz de, kızları bir haftalığına İzmir’e götürmelerini kabul ettik. Fakat bir daha gelmediler. İsveç makamları, velayetin kızlarımda olduğuna dair Türkiye’ye yazı gönderdi. Türk polisi şu an her yerde onları arıyor. Torunlarımı bulmak için ben de İzmir’e geldim. Ronya ve Arin’in İsveç’te eğitimleri devam ediyordu. Şu anda anneleri çok zor durumda. İki kızım da İzmir’e gelip çocuklarını aradı ama göremeden geri döndüler. Bu çocuklar için anne de baba da önemli. Biz çocukların babalarını görmelerine karşı değiliz. Çocuklar bulunursa hem annelerini hem de babalarını görmeye devam etsinler. Aynı zamanda yeğenlerim olan eski damatlarım İsveç vatandaşı ancak uzun süredir torunlarımla birlikte İzmir’de saklanıyorlar. Torunlarımı polise teslim edene 5 bin Euro, ciddi ihbarda bulunana da 2 bin Euro ödül vereceğim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.