İzmir Havadis

İzmir Ekonomi Üniversitesine uluslararası akreditasyon

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (İEÜ) SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (EKOSEM), YAKLAŞIK 100 ÜLKEDE EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN “PEARSON” ŞİRKETİNİN VERDİĞİ ULUSLARARASI AKREDİTASYONU ALAN TÜRKİYE’DEKİ İLK VAKIF ÜNİVERSİTESİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir Ekonomi Üniversitesine uluslararası akreditasyon
106 views
23 Eylül 2020 - 10:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM), yaklaşık 100 ülkede eğitim çözümleri alanında faaliyet gösteren “Pearson” şirketinin verdiği uluslararası akreditasyonu alan Türkiye’deki ilk vakıf üniversitesi oldu. İngiliz denetmen tarafından, derslik koşullarından eğitim nitelikleri ve sistemin işleyişine kadar birçok konuda mercek altına alınan İEÜ EKOSEM, tüm kriterlerden geçerek “Pearson Assured” akreditasyonuna layık görüldü.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avrupa ve Orta Doğu dahil birçok ülkede eğitim alanındaki kurumların çözüm ortağı olan Pearson tarafından yapılan denetimler, pandemi nedeniyle online olarak gerçekleşti. Denetimlerde; üniversite ve merkezin sağladığı imkanlar, eğitimlerin içerik ve kalitesi, derslik koşulları, merkez bünyesindeki görev dağılımı ve teknolojik altyapıya kadar çok sayıda kriter dikkatle incelendi. Yaklaşık 1 yıl süren araştırmalar neticesinde İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM), tüm gereklilikleri yerine getirdiği belirlendi.

İEÜ EKOSEM Müdürü Prof. Dr. Nesrin Oruç Ertürk, Pearson Assured akreditasyonunu alarak önemli bir başarıya ulaştıklarını söyleyerek, “Pearson Assured, dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve akreditasyon sistemi. Pearson tarafından sağlanan kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, dünya standartlarına göre geliştirilmekte ve uluslararası düzeyde kabul görmektedir. Biz üçüncü merkez olduk. Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında ise ilki gerçekleştirdik” dedi.

İEÜ EKOSEM’de eğitimlerini tamamlayan kişilerin Pearson Assured tarafından akredite edilen sertifikaları almaya hak kazanacağını vurgulayan Prof. Dr. Ertürk, bu sertifikaların daha kapsamlı bir geçerliliğe sahip olacağını söyledi. Prof. Dr. Ertürk, “Program katılımcılarının kazandıkları sertifikalar, bahsedilen bölgelerde kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak. Sertifikalar, uluslararası geçerliliğe tabi olacak. Bu da zaten uluslararası bir eğitim veren üniversitemizi daha da ön plana çıkarıyor” diye konuştu.

İEÜ EKOSEM’de neler yapılıyor?

İEÜ EKOSEM; kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluş ve kişilere ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim programları planlıyor. Kurum ayrıca; paket programları öneriyor, ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar, seminerler, konferanslar, eğitim fuarları düzenliyor ve bunların koordinasyonunu sağlıyor. Yine İEÜ EKOSEM; dil, kurum, mesleki gelişim, sınav hazırlık ve kişisel gelişim gibi birçok farklı konuda eğitimler düzenliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.