İzmir Havadis

İzmir Ekonomili Hande Arı, Türkiye’nin ilk 10’unda

İEÜ İŞLETME BÖLÜMÜ VE LOJİSTİK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ’NDEN ÇİFT ANADAL YAPARAK MEZUN OLAN HANDE ARI, ULUSLARARASI GENÇ LİDERLER VE GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ (JCI-JUNİOR CHAMBER INTERNATİONAL) TARAFINDAN TÜRKİYE’NİN 10 BAŞARILI GENCİNDEN BİRİ OLARAK GÖSTERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir Ekonomili Hande Arı, Türkiye’nin ilk 10’unda
137 views
29 Aralık 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) mezunları, kariyer yolcuklarındaki başarılarıyla Türkiye’yi gururlandırıyor. İEÜ İşletme Bölümü ve Lojistik Yönetimi Bölümü’nden çift anadal yaparak mezun olan Hande Arı, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul Şubesi (JCI-Junior Chamber International) tarafından Türkiye’nin 10 başarılı gencinden biri olarak gösterildi. ‘Kişisel başarı’ alanında ödüle layık görülen Arı, geçtiğimiz yıl da Norveç’te denizcilik sektöründe uluslararası başarı gösteren 40 yaş altı kadın profesyonellerin seçildiği “İzlenecek 10 başarılı kadın” listesinde yer almıştı.

Toplumsal gelişime katkıda bulunulması ve başarılı gençlerin çalışmalarının görünür kılınması amacıyla 1997 yılından bu yana gerçekleştirilen “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Yarışması Ödül Töreni”, bu yıl sanal ortamda gerçekleştirildi. Oslo’dan törene katılarak ödülünü alan Arı, 2006 yılında girdiği üniversite sınavında da Türkiye derecesi alarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde tam burslu eğitim almıştı.

Dünyaya açılan eğitim serüveni

İEÜ İşletme Bölümü’ndeki lisans eğitiminin yanı sıra Lojistik Yönetimi Bölümü’nde de çift anadal yaparak iki diplomayla mezun olan Arı, “Küçüklüğümden beri yabancı dil ve kültürleri öğrenmeyi, dünyayı keşfetmeyi istemiştim. Eğitimim boyunca bu tutkumu iş deneyimine dönüştürmeyi hedeflemiştim. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim aldığım dönemde Portekizceyi ikinci yabancı dil olarak öğrendim. Çift anadal programı sayesinde Lojistik Yönetimi Bölümü’nde de eğitim aldım. Erasmus programıyla Portekiz’de yarım dönem eğitim aldım ve İspanya’da staj yaptım. Yüksek lisans eğitimimin ardından dünyanın en büyük Ro-Ro filosuna sahip bir şirketin Çin Şangay’daki ofisinde çalıştım. Çalışmamın sonucunda terfi alarak Norveç’e global ticari yönetici olarak atandım. Şu anda da ticari yönetici olarak dünyanın en büyük denizcilik tedarikçilerinden Seven Seas şirketinde görev yapıyorum” dedi.

Türk gençleri cesaretlerini yitirmemeli

Bugün kullanılan 10 üründen 9’unun gemi taşımacılığı sayesinde evlerimize ulaştığını, bunun denizcilik sektörünün ne kadar uluslararası olduğunu gösterdiğini aktaran Arı,

iş yaşamına girmeden önce denizcilik sektörünün bir parçası olmak istediğini belirlediğini kaydetti. Kariyer yolculuğuna Avrupa deneyimi yaşayarak başladığını anlatan Arı, şunları söyledi: “Sonrasında Uzakdoğu’yu keşfetmek istedim. 5 yıl içinde hem eğitim hem iş hayatına atıldıktan sonra Oslo’da kariyerime, global ticari müdür olarak devam ediyorum. Türkiye’den Avrupa’ya, Avrupa’dan Çin’e, Çin’den Norveç’e uzanan yolculuğum gençlerimize örnek teşkil eder. Türkiye’den Norveç’e uzanan yolculuğum, oldukça zorlu yollardan geçmemi gerektirdi. Yaklaşık 100 başvuru yaptığım ve hiç geri dönüş almadığım zamanlar oldu. Bu sebeple genç arkadaşlarımıza, her zaman yürüyecekleri yolda mücadele etmeleri gerektiğini ve hiçbir şeyin kolay olmadığını söylemek isterim. Doğru adımları atarlarsa hedeflerine ulaşacaklardır. Bunun dışında uluslararası platformda, çok az iş kadınının bulunduğu denizcilik sektöründe çalışıyorum. Türkiye’nin verdiği güçlü eğitim ve güçlü kültürel yetilerle, eminim ki daha fazla Türk gencimiz denizcilik sektöründe yer alabilir. Umuyorum ki hikayem, birçok gencimizi cesaretlendirir ve bu sektörde çalışmalarına güç verir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.