İzmir Havadis

İzmir kulüpleri “Ali Erten” dedi

TFF PROFESYONEL LİGLERİNDE MÜCADELE EDEN İZVAK ÇATISI ALTINDAKİ İZMİR SPOR KULÜPLERİNİN BAŞKANLARI, İMZALI ORTAK BİR BİLDİRİ YAYINLAYARAK, 7 NİSAN 2021 TARİHİNDE YAPILACAK İZVAK SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULUNDA YİNE ALİ ERTEN BAŞKANLIĞINDA KURULACAK BİR YÖNETİMİN GÖREV YAPMASINDAN YANA GÖRÜŞ BİLDİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir kulüpleri “Ali Erten” dedi
74 views
23 Mart 2021 - 13:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TFF profesyonel liglerinde mücadele eden İZVAK çatısı altındaki İzmir spor kulüplerinin başkanları, imzalı ortak bir bildiri yayınlayarak, 7 Nisan 2021 tarihinde yapılacak İZVAK Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda yine Ali Erten başkanlığında kurulacak bir yönetimin görev yapmasından yana görüş bildirdi.

İzmir spor kulüplerinin çatı kurumu niteliğindeki İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı’nda (İZVAK) seçimli olağan genel kurulu hakkında ortak bildiri yayınlayan kulüp başkanları, yeni yönetimin yine Ali Erten başkanlığında oluşturulmasından yana görüş bildirdi. Bildiriye Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Menemenspor Başkanı Kazım Hürol Taklak, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Bergama Belediyespor Başkanı Hasan Canoğlu imza attı.

“İZVAK, şehrimiz ve kulüplerimiz için büyük emek ve çabalarla oluşturulmuş ortak çatı kuruluşumuzdur. Yerel ‘Kulüpler Birliği’ anlamında Türkiye’de ilk ve tek olan bu kurumumuzu çok önemsiyor ve gelişmesi için birlikte çaba harcıyoruz. 2016 yılında kapanma kararı verilen ve daha sonra tekrar kurulan vakfımızın, yeni bir misyonla yola çıkarak geldiği nokta, tüm Türkiye’nin dikkatini çekmiştir” vurgusunun yapıldığı imzalı bildiride, “Kulüplerimiz arasındaki sportmence rekabet devam ederken eş zamanlı olarak iş birliği, güç birliği ve dayanışmanın geliştirilmesi örnek bir model olarak gösterilmektedir” denildi. Başkanlar, kulüplerin ve İZVAK’ın çabaları ile gelinen noktanın önemli kazanımları beraberinde getirdiğine de dikkat çekti.

“Tüm şehir sürece sahip çıkmalı”

Bu kazanımların giderek artacağı yönünde de görüş bildirilen kulüp başkanları, bildiride ayrıca, “Gerek merkezi yönetim, gerekse yerel yönetimler ve diğer paydaşlar nezdinde ayrım yapmaksızın kulüplerimizi başarı ile temsil eden bir ortak kuruma sahip olmak bir şans olarak değerlendirilmeli ve bu yapı korunmalıdır. Elde edilen kazanımların geriye döndürülmemesi için tüm şehir sürece sahip çıkmalı ve destek vermelidir” cümlelerinin altını çizdi.

Bildiride, şu görüşlere de yer verildi:

“Uzunca seneler sonra büyük emeklerle ve sabırla yakalanan iş birliği ve dayanışma süreci daha da geliştirilerek devam ettirilmelidir. Daha yapılacak çok iş ve alınacak çok yol var. Bu sürece emek verenlerin desteklenmesi, spor centilmenliğinin de gereğidir. Bu tüm sosyal görevlerin bir bayrak yarışı olduğunun bilincinde olarak, yürüyen sistemin devamlılığı gereği Ali Erten başkanlığında oluşturulacak yeni yönetimin görev yapmasının uygun olacağı yönündeki görüşümüzü çok değerli İZVAK kurucularının, değerli vakıf üyelerinin ve spor kamuoyumuzun takdirlerine sunarız.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.