İzmir Havadis

İzmir’de çadır kent genişletiliyor

İZMİR’DE MEYDANA GELEN 6,6 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMİN ARDINDAN EVLERİNDE HASAR OLUŞAN VE GİRMEKTE TEDİRGİNLİK YAŞAYAN VATANDAŞLAR İÇİN OLUŞTURULAN ÇADIR KENT GENİŞLETİLİYOR. ŞUANA KADAR YÜZLERCE ÇADIRIN KURULDUĞU BÖLGEDE DIŞARIDA KALAN VATANDAŞLARIN GECEYİ RAHAT GEÇİREBİLMELERİ İÇİN AFAD, BELEDİYE EKİPLER, STK’LAR, POLİS, JANDARMA VE ESNAFLAR SEFERBERLİK İÇERİSİNDE.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’de çadır kent genişletiliyor
58 views
31 Ekim 2020 - 4:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından evlerinde hasar oluşan ve girmekte tedirginlik yaşayan vatandaşlar için oluşturulan çadır kentte, çadır kurulumları devam ediyor. Şuana kadar yüzlerce çadırın kurulduğu bölgede, dışarıda kalan vatandaşların geceyi rahat geçirebilmeleri için AFAD, belediye ekipler, STK’lar, polis, jandarma ve esnaflar seferberlik içerisinde.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında dün saat 14.51’de Ege Denizi’nde 6,6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından, binaları hasarlanan ve evlerine girmekte tedirginlik yaşayan vatandaşlar için Bornova ilçesindeki Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na AFAD, İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre ilçelerin belediyeleri ve STK’lar tarafından çadır kurulmaya devam ediliyor. Şuana kadar yüzlerce çadırın kurulduğu bölgede, dışarıda kalan vatandaşların geceyi rahat geçirebilmeleri için AFAD, belediye ekipler, STK’lar, polis, jandarma ve esnaflar adeta seferberlik içerisinde. Vatandaşlara, soğuktan etkilenmemeleri için ekipler tarafından battaniye, sıcak çorba ve gıda yardımı yapılıyor. Çalışmalara ilçedeki esnaflar da yiyecek ve içecek konusunda ücretsiz destek veriyor.

“Atlamayı düşündüm”

Geceyi çadırlarda geçiren vatandaşlar, halen depremin şokunda. Deprem anında yatak odasında olduğunu anlatan Ezgi Urgan, yaşadığı korku dolu anları şu sözlerle anlattı: “Tam durdu diyoruz, tekrar başlıyor. 30 saniye sallandık. Bize daha uzun bir süre geldi. Durduğundan emin olduktan sonra aşağıya indik. Herkes aşağıda korku halindeydi. Daha önce bu kadar şiddetli bir deprem yaşamadık. Ölüm korkusunu yakından hissettik. Oğlumu düşündüm. Bir an önce dursun istedik. Hatta bir ara atlamayı bile düşündüm. O kadar korkunçtu. Umarım bir daha yaşamayız.”

Urgan, eve dönmeyi düşünmediklerini de sözlerine ekleyip, “Soğuk var ama kendimizi burada daha güvende hissediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.