İzmir Havadis

İzmir’de her çocuk adına bir fidan

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKİ İZDOĞA A.Ş. HER ÇALIŞANININ ÇOCUĞU ADINA TAHTALI BARAJI HAVZASINDA 60 DÖNÜM ARAZİYE 2 BİN 500 FİDAN DİKTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’de her çocuk adına bir fidan
124 views
23 Aralık 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İzdoğa A.Ş. her çalışanının çocuğu adına Tahtalı Barajı Havzasında 60 dönüm araziye 2 bin 500 fidan dikti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentteki ormanları geliştirmek için başlattığı İzmir’de doğan her çocuk için bir fidan dikme uygulamasına, belediye bünyesindeki şirketler de katıldı. İzdoğa A.Ş. her çalışanının çocuğu adına Tahtalı Barajı Havzasında 60 dönüm araziye hünnap, meşe, hayıt ve mavi servi türlerinden oluşan 2 bin 500 fidan dikti. Her bir fidanın yanındaki tabelaya da çocukların isimleri yazıldı.

İzsu Genel Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın koordinasyonunda İzdoğa A.Ş. tarafından başlatılan uygulamayla hem çocuğun doğa sevgisinin pekiştirilmesi hem de kentteki kamu kuruluşları ve özel şirketlere örnek olunması amaçlanıyor.

Tahtalı Barajı Havzasında yapılan ağaçlandırma çalışmaları, İzmir’in en önemli içme suyu kaynağını hem erozyondan hem de kirlilikten koruyarak ekonomik ömrünü uzatıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.