İzmir Havadis

İzmir’deki tutuklu müteahhitten şaşırtan paylaşım: “Mezarda oturuyoruz”

İZMİR’DE MEYDANA GELEN DEPREMİN ARDINDAN YIKILAN YAĞCIOĞLU APARTMANI’NIN TUTUKLU MÜTEAHHİTİ, 24 OCAK’TA MEYDANA GELEN ELAZIĞ DEPREMİNİN ARDINDAN SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTIĞI GÖNDERİSİNDE ‘6.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM İZMİR’DEKİ YAPILARIN YARISINI YIKIP GEÇER’ VE ‘MEZARDA OTURUYORUZ’ YAZDIĞI BELİRLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’deki tutuklu müteahhitten şaşırtan paylaşım: “Mezarda oturuyoruz”
113 views
11 Kasım 2020 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de meydana gelen depremin ardından yıkılan Yağcıoğlu Apartmanı’nın tutuklu müteahhiti, 24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depreminin ardından sosyal medyada paylaştığı gönderisinde 6.8 şiddetindeki bir deprem İzmir’deki yapıların yarısını yıkıp geçer’ ve ’Mezarda oturuyoruz’ yazdığı belirlendi.

30 Ekim tarihinde merkez üssü Seferihisar açıkları olan ve 115 kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından yıkılan binaların müteahhitleri ve fenni mesullerinin de aralarında bulunduğu 7 şahıs tutuklanmıştı. Depremde yerle bir olan ve 8 kişinin hayatını kaybettiği Yağcıoğlu Apartmanı’nın müteahhiti olan Şerafettin A. da tutuklular arasında yer aldı. Şerafettin A.’nın, 24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli deprem ile ilgili paylaştığı gönderiler ortaya çıktı. Şerafettin A.’nın 26 Ocak’taki paylaşımında, “40 yıllık birikimimle söylüyorum. 1999 öncesinde yapılan tüm binaların yıkılıp yenilenmesi farzdır. Statik hesaplar bugünün 4’te1’i” yazan bir paylaşım yaptığı görüldü. Tutuklu müteahhitin, bu paylaşımı 31 Ekim’de yeniden paylaşarak “Ne kadar haklı olduğum şimdi daha iyi anlaşılıyor” notuyla bir kez daha paylaştığı görüldü.

“Mezarda oturuyoruz”

Öte yandan Şerafettin A. isimli tutuklu müteahhitin Elazığ depreminden sonra paylaştığı gönderinin altına yapılan yorumlar ve verdiği cevaplar da dikkat çekti. Bir vatandaşın, “Yıkılan binaların müteahhitlerini şehrin meydanına asalım” yorumuna Şerafettin A.’nın, “ Hocam evet yanlış yapan çok müteahhit var. Onları asalım ama 1999 öncesi metrekareye 22 kilo düz demir döşeniyordu, statik hesaplar böyleydi. Bugün 60 kilo nevrüllü demir döşeniyor. O günkü hesaplarla bugünkü hesaplar çok farklı. Acilen kentsel dönüşüme gidilmesi gerekiyor. 6.8’lik bir deprem, İzmir’deki yapıların yarısını yıkar geçer. Oturduğumuz evlere kator yaptırsak hemen yıkım kararı çıkar. Şu an mezarda oturuyoruz” şeklinde verdiği cevap verdiği ortaya çıktı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.