İzmir Havadis

İzmir’in sinema envanteri çıkarıldı

İZMİR SİNEMA OFİSİ, ŞEHRİN DOĞAL SİNEMA PLATOSU OLARAK KULLANILABİLMESİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI. İZMİR’DEKİ GÖRSEL CAZİBESİ YÜKSEK 356 ÇEKİM MEKÂNINI TESPİT EDİLEREK KAPSAMLI BİR SİNEMA ENVANTERİ HAZIRLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’in sinema envanteri çıkarıldı
102 views
22 Ekim 2020 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Sinema Ofisi, şehrin doğal sinema platosu olarak kullanılabilmesi için önemli bir adım atarken, İzmir’deki görsel cazibesi yüksek 356 çekim mekânı tespit edilerek kapsamlı bir sinema envanteri hazırlandı.

İzmir Vakfının bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İzmir Sinema Ofisi, sinema envanteri hazırladı. İzmir’deki görsel cazibesi yüksek çekim mekânlarını içeren İzmir sinema envanteriyle, kısa vadede İzmir’in sinema ve dizi sektörü için potansiyelini ortaya çıkarmak ve orta vadede ise kenti, sektörün merkezi haline getirmesinin amaçlandığı ifade edildi. Envanterde doğal mekânlar, potansiyel iş gücü yerel destek potansiyellerinin tüm bileşenlerinin yer aldığı ifade edildi.

İzmir’deki beş üniversitenin toplam sekiz bölümünde öğrenim gören genç sinemacıların kentte yapılacak projelerde değerlendirilmesi de, envanterin hedeflediği gelişmelerden biri olarak ayrıca önem taşıyor.

356 nokta envantere işlendi

İzmir Kalkınma Ajansının desteğiyle çalışmalarına başlanan İzmir Sinema Envanterinde, iki ay içinde İzmir’in 30 ilçesinin tamamında saha çalışması yapılarak birçok mekân kayıt altına alındı. Bu noktalar fotoğraf çekimleri ve 360 derece video kayıtlarıyla arşivlendi. Sinema envanteri, Kemeraltı’nın tarihi dokusunu yansıtan hanlardan yeşiller içindeki Yamanlar Sanatoryumuna, Lübbey Köyü’nden Kalem Adası’na, modern kent yapılarından arkeolojik alanlara, endüstri bölgelerinden eski şehir sokaklarına kadar farklı dokudaki alanlardan geniş bir yelpaze sunuyor.

İzmir sinema envanterine ulaşmak isteyenlerin İzmir Sinema Ofisi ile iletişime geçebileceği ifade edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.