İzmir Havadis

MÜSİAD İzmir Başkanı Saygılı: “Türkiye ekonomisi pozitif yolda büyümeye devam edecektir”

MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) İZMİR BAŞKANI BİLAL SAYGILI, “CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI EKONOMİK REFORM PAKETİ; ÜLKEMİZİN GÜÇLÜ VE KARARLI DURUŞUNU, İSTİKRAR VE GÜVEN VEREN ZEMİNİNİ, ŞEFFAF VE DENETLENEBİLİR YAPISINI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE ÖNGÖRÜLEBİLİR UFKUNU, DİJİTALLEŞMENİN GETİRDİĞİ HIZLANMAYI SAĞLAMLAŞTIRACAK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MÜSİAD İzmir Başkanı Saygılı: “Türkiye ekonomisi pozitif yolda büyümeye devam edecektir”
124 views
15 Mart 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik Reform Paketi; ülkemizin güçlü ve kararlı duruşunu, istikrar ve güven veren zeminini, şeffaf ve denetlenebilir yapısını, sürdürülebilir ve öngörülebilir ufkunu, dijitalleşmenin getirdiği hızlanmayı sağlamlaştıracak. Türkiye’yi geleceğe güvenle taşıyacak. Türkiye ekonomisi pozitif yolda büyümeye devam edecektir” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik Reform Paketini değerlendirdi.

Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat ile büyüyeceğini ifade eden Saygılı, Ekonomik Reform Paketinin hayırlı olmasını diledi. Saygılı, “İş dünyasının birçok talebine oldukça olumlu bir yaklaşım arz ettiğini gördüğümüz bu paket ile geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinden itibaren piyasalarda gözlenen V tipi toparlanmanın çok daha fazla sektöre yayılacağına inanıyoruz” dedi.

“Ekonomik büyümeye verdiği katkıyı artıracaktır”

Saygılı, “Özellikle esnafımıza sağlanan Gelir Vergisi Muafiyeti ve beyan yükümlülüğünün kaldırılması, ekonomimizin lokomotifi konumunda bulunan KOBİ’lerimizin iş hacminde ciddi bir artış sağlayacaktır. Açıklanan desteklerle birlikte kamu maliyesi, enflasyonla mücadele, finansal sektör ve cari açıkla mücadele noktasında ekonominin direnci güçlenecektir. Harcama disiplininin sağlanması, kamuda israfın azaltılması, bütçenin yeniden imar edilmesi ve nakit yönetiminde verimliliğin artırılması; kamu harcamaları ve yatırımlarının ekonomik büyümeye verdiği katkıyı artıracaktır” şeklinde konuştu.

“Paket, Türkiye ekonomisine taze kaynak girişi sağlayacak”

Bilal Saygılı, şöyle devam etti:

“Çıkarılması planlanan kanunlar ve yeni başkanlıklar aracılığıyla düzenleyici ve denetleyici yapılar oluşturulacak, bu sayede yatırımlardan finansa, teknolojiden üretime ve fiyat istikrarına kadar birçok alanın imar edilmesi sağlanacaktır. Kurulması planlanan yeni alanların kamunun denetiminin artırılmasının yanı sıra, kamu dışı kurumlarla olan koordinasyon ve istişare mekanizmasını da daha verimli hâle getirecektir. Ekonomik Reform Paketi, Türkiye ekonomisine taze kaynak girişi sağlayacak, iç talepten yatırım harcamalarına kadar birçok parametrede hızlı bir gelişim gözlenecektir. Böylece son dönemde ekonomik aktivitedeki toparlanma hızı da yılın ikinci çeyreği itibariyle ivme kazanacak, Türkiye ekonomisi pozitif yolda büyümeye devam edecektir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.