İzmir Havadis

Öğretmenlerden 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel fotoğraf sergisi

SERGİNİN AÇILIŞININ ARDINDAN OKUL MÜDÜRÜ MEHMET ÖZTÜRK, KADIN ÖĞRETMENLERİ SINIFLARINDA ZİYARET EDEREK KARANFİL VERDİ VE GÜNLERİNİ KUTLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğretmenlerden 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel fotoğraf sergisi
96 views
10 Mart 2021 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Buca Radikal Anadolu Lisesinin öğretmenleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle okul içerisinde, Zübeyde Hanım başta olmak üzere 32 kadının fotoğraf ve yaşam hikayelerinden oluşan “Kadınlar Her yerde” adlı fotoğraf sergisini açtı.

Buca Radikal Anadolu Lisesi öğretmenleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir fotoğraf sergisinin açılışını yaptı. Sergide, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere 32 kadının fotoğraf ve yaşam hikayelerinden oluşan fotoğraflar yer aldı. “Kadınlar Her yerde” isimli sergide fotoğraflar, okulun koridor ve panolarına asıldı.

Okul Müdürü Mehmet Öztürk, kadınların toplumsal-bireysel yaşamın her alanında söz sahibi olmaları ve sosyal hayatın içerisinde seslerini duyurmalarının eğitimcilerin de önemle üzerinde durmaları gereken bir konu olduğunu söyledi.

Öztürk, “Ailede, toplumda, sosyal ve ekonomik alanlarda eşitliğin sağlanması, kadının başta yaşam ve diğer insan haklarının ihlal edilmesi pandemi koşullarının ağırlığıyla katlanarak devam ediyor. Bu sergiyle biz dünyaya ve ülkemize bilim, sanat, insan hakları, toplumsal ilerleme, eğitim, kültür gibi birçok alanda yön veren kadınların görünürlüğünü sağlamak, kadınların toplumun en önemli halkası olduğunun farkındalığını arttırmak için Kadınlar Her yerde adıyla bir fotoğraf sergisi açmaya karar verdik” dedi.

“32 kadının fotoğraf ve ilham verici yaşam öyküleri sergimiz de yer alıyor”

Sergi düzenleme kurulundan Okul Müdür Yardımcısı Ozan Çırak da, “Sergimizde toplumsal ve bireysel yaşamın her alanında söz sahibi olmuş birçok kadın var. Başta Zübeyde Hanım, Afife Jale, Maria Goeppert Mayer, Clara Zetkin, Cahide Sonku, Özlem Türeci, Elızabeth Blackwell, Mihri Müşfik Hanım, Semiha Es, Frida Kahlo, Kara Fatma, Leyla Gencer, Türkan Saylan, Yasemin Dalkılıç, Mae C. Jemison, Yıldız Kenter, Jane Goodall, Remziye Hisar gibi 32 Kadın’ın fotoğraf ve ilham verici yaşam öyküleri sergimiz de yer almaktadır” şeklinde konuştu.

Serginin açılışının ardından Okul Müdürü Mehmet Öztürk, kadın öğretmenleri sınıflarında ziyaret ederek karanfil verdi ve günlerini kutladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.