İzmir Havadis

(Özel) Depremin isimsiz kahramanları objektiflere yansıdı

TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDEN İZMİR’E GELEN YÜZLERCE İSİMSİZ KAHRAMANIN ARAMA KURTARMA OPERASYONU VE SONRASINDAKİ ANLARI OBJEKTİFLERE YANSIDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(Özel) Depremin isimsiz kahramanları objektiflere yansıdı
98 views
04 Kasım 2020 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin farklı illerinden İzmir’e gelen yüzlerce isimsiz kahramanın yaşadıkları ve kurtarma operasyonu sırasındaki o anları objektiflere yansıdı. Gece gündüz demeden canlarını hiçe sayarak çalışan o kahramanlar yaralansa bile dinlenip hemen görevleri başına koştu.

Türkiye İzmir’de yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak için seferber oldu. İzmir’in Bayraklı ilçesine ülkenin farklı yerlerinden gelen yüzlerce arama kurtarma görevlisi yaşadıkları objektiflere yansıdı. Enkaz üzerinde günlerce dinlenmeden aralıksız çalışan o kahramanlar bazen sessizliğe bürünüp enkaz altından gelecek ufak bir sese odaklandılar. Bazen ise enkaz altında kalan minik bedenleri kurtarmak için canları pahasına çalıştılar. İsimleri bilinmese de onlar yaptıkları fedakarlıkla Türkiye’nin gönlüne taht kurdular. Enkaz altında bir can bulduklarında ise kimi zaman sevinçten havalara uçarken üzücü haberler verirken onlarda gözyaşlarını tutamadı. Bir itfaiye görevlisi ise Rıza Bey Apartmanı enkazında arama kurtarma çalışmaları yaparken ayağından yaralandı. Ancak yaralı olmasına rağmen gözü halen enkazda olan itfaiye görevlisinin o anları objektiflere yansıdı. Gece de süren kurtarma çalışmalarını bazen kesilen demirlerin kıvılcımları aydınlattı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.