İzmir Havadis

Rektör Budak’tan Çeşme’ye gastronomi sürprizi

REKTÖR NECDET BUDAK BAŞKANLIĞINDA TOPLANAN ÇEŞME TURİZM FAKÜLTESİ KURULUNDA, GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ AÇILMASINA KARAR VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rektör Budak’tan Çeşme’ye gastronomi sürprizi
247 views
02 Eylül 2020 - 10:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ege Üniversitesi (EÜ), turizm sektörünü güçlendirme yönünde önemli bir akademik karara imza attı. Rektör Necdet Budak başkanlığında toplanan Çeşme Turizm Fakültesi Kurulunda, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü açılmasına karar verildi.

Türkiye turizminin önemli merkezlerinden olan İzmir’in Çeşme ilçesinde daha önce Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu olarak eğitim verirken, geçen yıl fakülteye dönüştürülen Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi; çağın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre eğitim öğretim içeriklerini yenileyerek akademik ve idari yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Konaklama İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Turizm Rehberliği bölümleri ile öğretime devam eden fakülte, şimdi de Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünü açarak, zengin Türk mutfak kültürünün akademik bir ortamda araştırılmasını, korunarak geleceğe aktarılmasını ve uluslararası alanda tanıtılmasını sağlamak amacıyla sanatsal duyarlılığa sahip meslek profesyonellerini yetiştirmeyi hedefliyor.

Ege Üniversitesinin pek çok alanda hızlı bir yükselişe geçmesine öncülük eden Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesinde ilk defa Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümün açılmasına karar verilen fakülte kuruluna başkanlık ederek, Çeşme’ye gastronomi sürprizi yaptı. Hızla yükselen gastronomi turizmini Çeşme’ye kazandırarak turizm alanına ivme katmayı hedefleyen karar ile Çeşme Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne öğrenci almayı hedefliyor. Gıda bilimi, yiyecek hazırlama, beslenme, pişirme yöntemleri ile estetik bilgi ve beceri gerektiren bir disiplin olan gastronomi alanında turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli turizm personelini yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Rektör Budak, pandemi süreci sonrasında Çeşme’nin ve Ege Bölgesinin turizmde cazibe merkezi olması için Ege Üniversitesinin inisiyatif almaya hazır olduğunu kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.