İzmir Havadis

Savaşın turizme etkisi mercek altında

ÇEŞME TURİSTİK OTELCİLER BİRLİĞİ (ÇEŞTOB) BAŞKANI YAKUP DEMİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Savaşın turizme etkisi mercek altında
283 views
27 Şubat 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın kısa sürede sona ereceği, tarafların masaya oturacaklarını ve turizme etkisinin ciddi oranda olmayacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın turizme etkisini değerlendiren ÇEŞTOB Başkanı Demir, “Rusya ve Ukrayna’dan önemli oranda turist alıyoruz. 2019 yılına bakarsak Rusya’dan 6 milyon, Ukrayna’dan da 1,5 milyon civarında turist almışız. Pandemi dönemine bile baktığımızda yine Rusya’dan 3 milyonun üstünde, Ukrayna’dan da 2 milyona yakın turist Türkiye’ye gelmiş” diye belirtti. Savaşın ne kadar devam edeceğinin, ne zaman biteceğinin çok kestirilemediğini söyleyen Demir, “Tahminlerimiz şunu gösteriyor; savaşın çok sürmeyeceği, birkaç gün içinde masaya oturulacağı ve masada devam edeceği. Dolayısıyla özellikle Rusya’dan Türkiye’ye yapılmış veya yapılacak rezervasyonlarda herhangi bir eksiklik olmayacağı ve yine 6 milyona yakın turistin geleceği yönünde tahminlerimiz var. Ukrayna’dan kaçan zenginlerin İstanbul’daki otellere rezervasyon yaptırdığı ve İstanbul’daki otellerde yer kalmadığı yönünde bir takım duyumlar alıyoruz” diye konuştu.

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Umarım, en kısa sürede bu savaş son bulur ve Ukrayna da Rusya da barışarak o güzel günlere tekrar dönülür. Turizme ve diğer sektörlerimize zarar vermeden, önümüzdeki günlerde savaşın sonlanmasını bekliyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.