İzmir Havadis

Saygılı: “Milli ekonomimize olan haklı itimadımızın tescili niteliğindedir”

MÜSİAD İZMİR BAŞKANI BİLAL SAYGILI, TÜRKİYE’NİN 2021 YILI BÜYÜME RAKAMLARINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNARAK, “YÜZDE 11’LİK GSYİH BÜYÜME ORANI BİZLER İÇİN BİR SÜRPRİZ DEĞİL, MİLLİ EKONOMİMİZE OLAN HAKLI İTİMADIMIZIN TESCİLİ NİTELİĞİNDEDİR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saygılı: “Milli ekonomimize olan haklı itimadımızın tescili niteliğindedir”
192 views
28 Şubat 2022 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Türkiye’nin 2021 yılı büyüme rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Yüzde 11’lik GSYİH büyüme oranı bizler için bir sürpriz değil, milli ekonomimize olan haklı itimadımızın tescili niteliğindedir” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan, Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) 2021 yılı büyüme rakamlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Saygılı değerlendirmesinde, “Birçok kuruluşun karamsar tahminlerde bulunduğu dönemlerde dahi Türkiye ekonomisine güvenimizi ifade etmiş ve her fırsatta 2021 yılı için çift haneli bir büyüme oranı beklediğimizi dile getirmiştik. Bu çerçevede yüzde 11’lik GSYİH büyüme oranı bizler için bir sürpriz değil, millî ekonomimize olan haklı itimadımızın tescili niteliğindedir” dedi.

Saygılı, açıklamasında şunları ifade etti:

Yılın son çeyreğinde yüzde 9,1 büyüme başarısı gösteren Türkiye ekonomisi, bu dönemde de imalata ilişkin mevcut kapasite ve kabiliyetiyle pozitif ayrışmayı sürdürmüş ve hem küresel hem de bölgesel üretim üssü olma iddiasını perçinlemiştir. 2021 yılında iç talep, net dış talep ve yatırımların her birinin büyümeye katkısının pozitif yönde olması, bu dönemde Türkiye ekonomisinin topyekûn bir büyüme kaydettiğini göstermektedir. Bilhassa net dış talebin büyümeye 4,9 puan katkı vermesi, büyümenin sürdürülebilirliği adına oldukça olumlu bir gelişmedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve ekonomi yönetimimizin idaresinde uygulamaya konulan Yeni Ekonomik Modeli sayesinde Türkiye ekonomisi, 2022 yılında da küresel ekonomi içerisindeki iddiasını artıracak ve bu dönemde de tahminlerin üzerinde büyüyecektir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.