İzmir Havadis

Şiir Çiğli sokaklarında

İZMİR’DE ÇİĞLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN, 21 MART DÜNYA ŞİİR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KENT GENELİNDEKİ BİLLBOARDLAR TÜRK VE DÜNYA EDEBİYATINDA İZ BIRAKAN ŞAİRLERİN ŞİİRLERİYLE DONATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şiir Çiğli sokaklarında
53 views
21 Mart 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de Çiğli Belediyesi tarafından, 21 Mart Dünya Şiir Günü etkinlikleri kapsamında kent genelindeki billboardlar Türk ve dünya edebiyatında iz bırakan şairlerin şiirleriyle donatıldı.

Çiğli Belediyesi, 21 Mart Dünya Şiir Günü dolayısıyla ilçedeki billboardlarda yerli ve yabancı şairlerin şiirlerine yer verdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce, halkın sanattan uzak kalmaması ve pandemi nedeniyle psikolojik olarak güçlü olması adına sürdürülen çalışmalar kapsamında; Nazım Hikmet Ran, Orhan Veli Kanık, Ahmed Arif, Atilla İlhan ve Paul Eluard’ın şiirleri billboardlar aracılığıyla vatandaşlarla paylaşıldı.

Başkan Gümrükçü: “Güçlü ve umutlu olmalıyız”

Pandemi şartlarının toplum üzerindeki etkilerini en aza indirmek için çalıştıklarını ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Bir yılı aşkın bir süredir olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. Tüm alışkanlıklarımız ve normallerimiz değişti. Vatandaşlarımız bu dönemde sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerden uzak kaldı. Çiğli Belediyesi olarak, Covid-19 salgınının insanlarımız üzerindeki sağlık ve ekonomik etkileriyle mücadele ederken, kültürel anlamda toplumumuzun moralini güçlü tutacak bir takım etkinlikler düzenlemeye gayret ediyoruz. Dünya Şiir Günü kapsamında ilçemizdeki billboardlara birbirinden değerli şairlerin umut dolu şiirlerini astık. Çiğlili hemşehrilerimizin yarınlara dair umutlarını ve hayallerini diri tutmak amacıyla çalışmalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.