İzmir Havadis

Sporcular ve veliler kitaplarla buluşuyor

DİKİLİ LODOS SPOR ANTRENÖRÜ MURAT SOLMAZ ŞUNLARI SÖYLEDİ: “BİZLER SPORA VE EĞİTİME GÖNÜL VERMİŞ İNSANLAR OLARAK SPOR SALONUMUZUN SADECE SPOR YAPILAN BİR YER DEĞİL, KİTAP OKUNABİLEN BİR ALAN OLMASINI İSTİYORUZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sporcular ve veliler kitaplarla buluşuyor
64 views
13 Mayıs 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dikili Spor Salonunda Türk ve dünya edebiyatının başyapıtları ve çocuk kitaplarından oluşan bir kitaplık projesi hayata geçirildi. Kampanya çerçevesinde yüzlerce kitap bağışlandı.

İzmir Dikili’de faaliyet yürüten spor kulüplerinden örnek bir proje başlatıldı. Proje kapsamında, Dikili Spor Salonunda Türk ve dünya edebiyatının başyapıtları ve çocuk kitaplarından oluşan bir kitaplık projesi hayata geçirildi. Başlatılan kitap kampanyası çerçevesinde yüzlerce kitap bağışlandı. Kitaplığın oluşmasında öncülük eden antrenörlerden Dikili Lodos Spor Antrenörü Murat Solmaz şunları söyledi: “Spor salonumuz pandemi dolayısıyla şimdilik sessizliğe bürünmüş olabilir ama güzel günlere inanıyoruz. Bizler spora ve eğitime gönül vermiş insanlar olarak spor salonumuzun sadece spor yapılan bir yer değil, kitap okunabilen bir alan olmasını istiyoruz. Kaymakamımızdan da kitaplığımızın raflarının yapımı için söz aldık. Geriye kalan; sporcularımızın, velilerimizin ve halkımızın kitap bağışlarıdır. Büyük ölçüde kitaplarımızı temin ettik ama daha eksiklerimiz var. Projemiz tamamlandığında Türk ve dünya edebiyatının herkes tarafından kabul görmüş romanları okuyucu ile buluşacak. Spor salonumuzun bahçesi, ağaçların gölgesinde kitap okumaya çok uygun bir ortam. İstiyoruz ki velilerimiz çocuklarını beklerken bu kitaplarla buluşsun. Çocuklarımız spor yapmaya gelirken kitaplarla da buluşsun. Kitap okuyan insan zararsız insandır. Bizler topluma güzel bireyler yetiştirmek istiyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.