İzmir Havadis

Türk Kızılayı ile Çiğli’de “Sosyal Yardım” protokolü

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI UTKU GÜMRÜKÇÜ İLE TÜRK KIZILAYI KONAK ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMÜR ŞANLI, DAR GELİRLİ KİŞİLERİ İLGİLENDİREN SOSYAL YARDIM PROTOKOLÜNÜ İMZALADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türk Kızılayı ile Çiğli’de “Sosyal Yardım” protokolü
124 views
27 Ağustos 2020 - 15:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Türk Kızılayı Konak Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Şanlı, dar gelirli kişileri ilgilendiren sosyal yardım protokolünü imzaladı.

Sosyal belediye uygulama ve projeleriyle dar gelirli ailelerin yanında olan Çiğli Belediyesi, önemli bir hizmete daha imza attı. Türk Kızılayı Konak Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Şanlı ile Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü tarafından imzalanan protokolle ihtiyaç sahibi ailelere sosyal market aracılığıyla destek olunacak. Protokol; dar gelirli aileler, yoksul, muhtaç ve kimsesizler, engelliler, öğrenciler, yaşlılar, şehit ve gazi aileleri, asker aileleri, kadın, yetim ve öksüzleri kapsıyor. İmzalanan protokole göre ihtiyaç sahibi kişilere gıda, temizlik, giyim, yakacak maddesi, kırtasiye, ev eşyası gibi ürünlerin ücretsiz dağıtımı sağlanacak. Ayrıca ihtiyaca göre tıbbi ve rehabilitasyon amaçlı protez araç ve gereçleri ile öğrenci bursu gibi destekler de verilebilecek. Ramazan ve muharrem aylarında ise iki kurum işbirliği yaparak Çiğli’de iftar yemekleri dağıtılabilecek.

Başkan Gümrükçü: “Belediyemiz halkımızın yanında”

Başkan Utku Gümrükçü, Çiğli Belediyesinin sosyal belediyecilik anlamında her zaman halkın yanında olan bir anlayışla ve sosyal eşitsizliği ortadan kaldırmaya yönelik hizmet ürettiğini belirterek, “Çiğli’de yaşayan dar gelirli yurttaşlarımızın daha fazla yanlarında olma ve ihtiyaçlarını karşılama noktasında çalışmalarımız yoğunlaştı. Türk Kızılayı Konak Şubesi ile önemli bir protokole imza atarak çalışmaya başladık. Kızılay ile koordineli biçimde ilçemizde yaşayan dar gelirli yurttaşlarımıza sosyal market aracılığıyla destek olacağız. Başta gıda, temizlik, yakacak ve kırtasiye gibi ürünleri temin ederek dağıtacağız. Her zaman halkımızın yararına olan çalışmaların içinde olacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.