İzmir Havadis

Üniversite öğrencilerinden depremzede çocuklara oyuncak

EGE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ GAZETECİLİK BÖLÜMÜ DEKAN YARDIMCISI DOÇ. DR. ÇİĞDEM DİRİK, GAZETECİLİK BÖLÜMÜ, BASIN EKONOMİSİ VE İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE ÖRNEK BİR PROJEYE İMZA ATTI. PROJEDE, 30 EKİM 2020 TARİHİNDE İZMİR’DE GERÇEKLEŞEN 6,9 ŞİDDETİNDEKİ DEPREMDE, DEPREMZEDELER İÇİN HAZIRLANAN İZMİR KONTEYNER KENTTE BARINAN ÇOCUKLARA, YÜZLERCE OYUNCAK YARDIMINDA BULUNULDU. İZMİR’DE 30 EKİM TARİHİNDE GERÇEKLEŞEN 6,9 ŞİDDETİNDEKİ DEPREMİN YARALARI SARILMAYA DEVAM EDERKEN, EGE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ, DEPREMDE EVSİZ KALAN ÇOCUKLARA BÜYÜK MORAL SAĞLAYACAK ÖRNEK BİR PROJEYE İMZA ATTI. İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. DİLEK TAKIMCI VE İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI DOÇ. DR. ÇİĞDEM DİRİK’İN GAZETECİLİK BÖLÜMÜ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE YÜRÜTTÜĞÜ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE, DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN YÜZLERCE OYUNCAK YARDIMI TOPLANDI. ÖĞRETİM ÜYELERİ VE BÖLÜM ÖĞRENCİLERİNİN ÇABALARI İLE TOPLANAN OYUNCAKLAR, DEPREMZEDELER İÇİN KURULAN KONTEYNER KENTTEKİ ÇOCUKLARA DAĞITILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Üniversite öğrencilerinden depremzede çocuklara oyuncak
58 views
05 Mart 2021 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ege Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, İzmir’de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremden sonra konteyner kentte barınan çocuklara yüzlerce oyuncak dağıttı.

İzmir depreminin yaraları sarılmaya devam ederken, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Çiğdem Dirik, Gazetecilik Bölümü, Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Programı yüksek lisans öğrencileri ile birlikte örnek bir projeye imza attı. Sosyal sorumluluk projesinde, depremzede çocuklar için yüzlerce oyuncak yardımı toplandı. Öğretim üyeleri ve bölüm öğrencilerinin çabaları ile toplanan oyuncaklar, depremzedeler için kurulan konteyner kentteki çocuklara dağıtıldı.

Projeye ilişkin bilgi veren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı, “Dekan yardımcısı Doç. Dr. Çiğdem Dirik ve öğrencilerinin projesiyle depremde zarar gören ailelerin çocuklarına oyuncak dağıttık. Sadece deprem dönemi değil, depremin oluşturduğu sorunlar, depremden sonra da devam ediyor ve onları hiçbir zaman unutmuyoruz. Her konuda destekte bulunmak gerektiğini düşünüyoruz ve yüreğimiz her zaman onlarla’ şeklinde konuştu.

Deprem belki bitti ancak etkileri devam ediyor

Sosyal sorumluluk projesini başlatan Doç. Dr. Çiğdem Dirik, “Deprem belki bitti ancak etkileri devam ediyor diyerek, depremin hala devam eden etkilerine dikkat çekti. Dirik, “Depremzede çocuklarımız için öğrencilerimiz ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Bu bağlamda yüksek lisans dersimi alan öğrenciler ile birlikte, depremzede çocuklara yönelik projede oyuncak dağıtımı yaptık. Gönüllü olan kişilerden ve firmalardan oyuncak temini gerçekleştirdik ve bugün de onları dağıttık. Projenin çıkış amacı, deprem belki bitti ama etkileri devam ediyor. Onun için de öğrencilerimiz ile konuştuk ve bir farkındalık sağlamak istedik. Hem de oradaki çocuklarımıza motivasyon olsun istedik. Bir nebze yaralarını sarabildiysek çok mutlu oldum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.