İzmir Havadis

Uzmanlara göre düğünden 1 ay önce saç ekimi yaptırılabilir

1 TEMMUZ İTİBARİYLE BAŞLAYACAK OLAN YENİ KADEMELİ NORMALLEŞME TEDBİRLERİYLE BİRLİKTE, DÜĞÜNLERDE OLAN KISITLAMALARDA KALKTI. BU KISITLAMANIN KALKMASIYLA EVLİLİK HAZIRLIĞINDA OLAN BİR ÇOK ERKEK, “DÜĞÜN ÖNCESİ SAÇ EKİMİ YAPABİLİR MİYİM?” SORUSUNUN YANITINI ARARKEN, SAÇ SORUNLARI VE SAÇ EKİM BİRİMİ DİREKTÖRÜ YASEMİN GÜLGÖR, “EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPAN ÇİFTLER İÇİN, ESTETİK GÖRÜNÜMDE BÜYÜK ROL OYNAYAN SAÇLARIN NASIL GÖRÜNDÜĞÜ DE ÖNEM KAZANIYOR. BU NEDENLE BİRÇOK ERKEK DÜĞÜN ÖNCESİ SAÇ EKİMİ YAPTIRIYOR. DÜĞÜNDEN 1 AY ÖNCE YAPTIRACAĞINIZ SAÇ EKİMİ UYGULAMASI İLE İSTEDİĞİNİZ GÖRÜNÜME KAVUŞABİLİRSİNİZ” DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uzmanlara göre düğünden 1 ay önce saç ekimi yaptırılabilir
95 views
28 Haziran 2021 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1 Temmuz itibariyle başlayacak olan yeni kademeli normalleşme tedbirleriyle birlikte, düğünlerde olan kısıtlamalarda kalktı. Bu kısıtlamanın kalkmasıyla evlilik hazırlığında olan bir çok erkek, “Düğün öncesi saç ekimi yapabilir miyim?” sorusunun yanıtını ararken, Saç Sorunları ve Saç Ekim Birimi Direktörü Yasemin Gülgör, “Evlilik hazırlığı yapan çiftler için, estetik görünümde büyük rol oynayan saçların nasıl göründüğü de önem kazanıyor. Bu nedenle birçok erkek düğün öncesi saç ekimi yaptırıyor. Düğünden 1 ay önce yaptıracağınız saç ekimi uygulaması ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz” dedi

Son yılların tercih edilen estetik uygulaması olan saç ekiminin, evlilik hazırlığında olan çiftler arasında daha fazla tercih edilen bir işlem haline geldiğini belirten Özel Demiderm Polikliniği Saç Sorunları ve Saç Ekim Birimi Direktörü Yasemin Gülgör, “Düğün günü çekilecek olan fotoğraf ve videolar çiftler tarafından ömür boyu saklanacak en önemli hatıra. Fotoğraflarda daha güzel çıkmak isteyen çiftler, düğün öncesi çift estetiğine başvuruyor. Evlilik hazırlığı yapan çiftler için, estetik görünümde büyük rol oynayan saçların nasıl göründüğü de önem kazanıyor. Bu nedenle birçok erkek düğün öncesi saç ekimi yaptırıyor. Düğünden bir ay önce yaptıracağınız saç ekimi uygulaması ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz” dedi.

Tıraşsız saç ekimi

Erkekler ve kadınlar tarafından günümüzde saç estetiği adına tercih edilen saç ekim operasyonlarının özellikle evlilik hazırlığı yapan çiftler tarafından daha fazla tercih edildiğini belirten Gülgör, “Sadece evlilik için değil; özel günler, törenler gibi vb. için talep edilmektedir. Saç ekimi operasyonları cinsiyet gerekmeksizin uygulanan bir yöntemdir. Düğün öncesi yaptırmak isteyenler için özellikle 1 ila 1.5 ay öncesinden bu işlemi sonuçlandırmalıdırlar. Tıraşsız saç ekimi bu özel günler için kurtarıcı görevi görmektedir. Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyenler saçlarını kesmelerine gerek yoktur” diye aktardı.

Erkeklerde estetik ilgi arttı

Teknolojinin de yardımıyla özellikle ameliyatsız yöntemlerin gelişmesinin erkekler arasında da estetik müdahale ve operasyonların artmasına neden olduğunu belirten Gülgör, “Günümüzde erkeklerin en çok tercih estetik müdahaleler arasında saç ekimi gelmektedir” dedi.

Saç ekimi öncesi ilk aşamada saç folüküllerinin alınacağı bölgenin tespit edilmesi gerektiğini belirten Gülgör, “Sağlıklı fölüküller cerrah ekip tarafından seçilerek planlama yapılması ve alınmasıdır. Ekilmeye hazır hala gelen foliküller transfer işlemine alınır. Diğer işlemlere nazaran daha çok emek ve zaman isteyen bir işlemdir. Mevcut saçların arasına girilerek yapılan sıkılaştırma işlemleri hastanın doğal görünümünü sağlar. Ön saç çizgisi doğru planlandığında operasyon başarı ile sonuçlanır. Operasyon sonrası ertesi gün pansuman yapılır. Operasyon sonrası 4’üncü gün ilk yıkama ve 10’uncu gün son yıkama yapılarak kişi rutin hayatına hemen dönebilir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.