İzmir Havadis

Balçova’da tapu işlemlerini hızlandıracak iş birliği

BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI FATMA ÇALKAYA, (FOTOĞRAFTA SAĞDA) “İMZALADIĞIMIZ PROTOKOL İLE EMLAK ALIM SATIMI YAPAN VATANDAŞLARIMIZ BÜYÜK BİR YÜKTEN KURTULACAK. VATANDAŞLARIMIZ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE İŞLEMLERİNİ YAPMIŞ OLACAK” DERKEN, BALÇOVA TAPU MÜDÜRÜ SALİH GÖKNAR İSE (FOTOĞRAFTA SOLDA) “EMLAK RAYİÇ DEĞERLERİNİ YAZIŞMALAR İLE İSTEMEK VATANDAŞIMIZA BÜROKRASİ AÇISINDAN ZORLUK OLUYORDU. BU PROTOKOL İLE BÜYÜK BİR KOLAYLIK SAĞLANACAK. İŞLEMLER KISA SÜRE İÇİNDE ÇÖZÜMLENMİŞ OLACAK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balçova’da tapu işlemlerini hızlandıracak iş birliği
60 views
16 Nisan 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’in Balçova ilçesinde, vatandaşlara taşınmaz alım satımında kolaylık sağlamak amacıyla Balçova Belediyesi ve Balçova Tapu Müdürlüğü arasında protokol imzalanırken, protokol vatandaşları büyük bir yükten kurtaracak.

Balçova Belediyesi ile Balçova Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle vatandaşlar, taşınmazlarının alım satımını daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde yerine getirebilecek. Protokole göre Balçova Belediyesi; bina, konut, arsa, tarla gibi tüm taşınmazların emlak rayiç değerlerini elektronik ortamda Balçova Tapu Müdürlüğünün erişimine açacak. Bu sayede vatandaşlar, kurumlar arasında evrak bürokrasisi ile uğraşmayarak zaman kaybetmeyecek. Paylaşılan bilgiler ise Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereğince üçüncü kişilerle paylaşılmayacak.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “İmzaladığımız protokol ile emlak alım satımı yapan vatandaşlarımız büyük bir yükten kurtulacak. Vatandaşlarımız güvenli bir şekilde işlemlerini yapmış olacak” derken, Balçova Tapu Müdürü Salih Göknar ise “Emlak rayiç değerlerini yazışmalar ile istemek vatandaşımıza bürokrasi açısından zorluk oluyordu. Bu protokol ile büyük bir kolaylık sağlanacak. İşlemler kısa süre içinde çözümlenmiş olacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.