İzmir Havadis

Balçova’daki memurlara yeni yıl müjdesi

YAPILAN GÖRÜŞMELERİN ARDINDAN BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI FATMA ÇALKAYA (FOTOĞRAFTA SAĞDA) VE TÜM YEREL-SEN İZMİR 2 NO’LU ŞUBE BAŞKANI ÖZGÜR IŞIK (FOTOĞRAFTA SOLDA) ARASINDA, 2021 YILININ SONUNA KADAR GEÇERLİ OLACAK TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balçova’daki memurlara yeni yıl müjdesi
122 views
09 Aralık 2020 - 12:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balçova Belediyesi ile Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası arasında, belediye bünyesindeki 101 memurun mali ve sosyal haklarını kapsayan sözleşme imzalandı. Yeni sözleşmeye göre, Balçova Belediyesinde görev yapan 657 sayılı kanuna tabi 101 memur, ulaşım yardımı ile birlikte ortalama 2 bin 414 TL ek ücret alacak.

Balçova Belediyesi, Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası ile iki yıllık sözleşme için tekrar masaya oturdu. Yapılan görüşmelerin ardından Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Özgür Işık arasında, 2021 yılının sonuna kadar geçerli olacak toplu sözleşme imzalandı.

Yeni sözleşmeye göre, Balçova Belediyesinde görev yapan 657 sayılı kanuna tabi 101 memur, ulaşım yardımı ile birlikte ortalama 2 bin 414 TL ek ücret alacak. Öte yandan, aylık ek gelirin yanı sıra birinci derecede yakınını kaybeden veya engelli yakını olan memurların sosyal haklarında da iyileştirme yapıldı.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Personelimizin daha rahat şartlarda çalışması bizim de hizmet kalitemizi artırıyor. Balçova Halkı’na hizmet eden tüm arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.